این 6 گیاه بهتر است در خانه نباشند

:گیاهان آپارتمانی علاوه‌بر زیبایی ظاهری، فواید ثابت‌شده‌ای برای سلامت دارند، ازجمله پاکسازی هوا از سموم، کاهش سطح استرس و بهبود کیفیت خواب. با این حال، مهم است بدانید برخی از گونه‌های گیاهی، برای کودکان و برخی اعضای خانه ممکن است سمی و خطرناک باشند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، موارد زیر از این جمله‌اند:

جام جم نوشت؛ پتوس: یکی از گیاهان آپارتمانی بسیار محبوب است. با این حال باید مراقب بازی‌کردن کودک‌تان در اطراف این گیاه باشید. گاز زدن احتمالی برگ‌های این گیاه از سوی کودک، می‌تواند علائمی مانند سوزش و تورم دهان، لب‌ها و زبان، مشکل در صحبت‌کردن یا بلع، استفراغ، حالت تهوع و اسهال ایجاد کند.

فیلودندرون: از رایج‌ترین گیاهان آپارتمانی شناخته‌شده و درعین حال از سمی‌ترین آنها هستند. برگ‌های این گیاه که با نام انجیر برگ کمانچه نیز شناخته می‌شود، حاوی کریستال‌های تشکیل‌شده از اگزالات کلسیم سمی است. به دهان بردن برگ‌های تمام انواع فیلودندرون‌ها برای کودکان و حیوانات خانگی، می‌تواند بسیار سمی باشد.

نوک پیکان: برگ‌ها و رنگ منحصر به فرد گیاه نوک پیکان، آن را به یک گیاه داخلی محبوب و جذاب تبدیل کرده است. متاسفانه عوارض جانبی شیره این گیاه هم برای انسان و هم برای حیوانات خانگی خطرناک است. عناصر سمی شیره این گیاه می‌تواند به تحریک پوست و استفراغ منجر شود. معمولا برگ‌های یک گیاه نوک پیکان بالغ می‌ریزد و به‌جای آنها برگ‌های تازه می‌روید. اگر کودک خردسال در خانه دارید، مهم است که مراقب برگ‌های ریخته در اطراف گیاه باشید.

آلوئه ورا: ژل آلوئه‌ورا یک شفادهنده طبیعی برای بریدگی‌ها و سوختگی‌های جزئی است، درعین حال این گیاه حاوی چند ماده سمی مشابه لاتکس در لایه‌های بیرونی پوست خود است. کسانی که به لاتکس حساسیت دارند، بهتر است از تماس با لایه‌های داخلی پوست گیاه خودداری کنند، زیرا ممکن است منجر به تحریک پوستی قابل توجهی شود.

پاپیتال: این گیاه که رشد سریعی دارد، معمولا در خانه‌ها، نمای بیرونی ساختمان‌ها و زیر درختان به‌عنوان پوشش زمین یافت می‌شود. این گیاه خاصیت سمی دارد و اگر کودک آن را بخورد، می‌تواند باعث تحریک دهان و ایجاد درد شود. خوردن مقادیر زیاد آن، ممکن است تورم شدیدی در قسمت‌های انتهایی گلو ایجاد کند.

دیفن باخیا: گیاهی بسیار زیبا و محبوب است. متأسفانه برگ‌های این گیاه زیبا حاوی کریستال‌های اگزالات کلسیم است که می‌تواند پوست و دهان کودک را تحریک کند و اگر در مقادیر زیاد خورده شود، حالت تهوع و استفراغ ایجاد می‌کند. همچنین گفته می‌شود نام دیگر این گیاه، عصای بی‌عقلی است! زیرا درصورت خورده شدن، شیره سمی داخل آن، باعث می‌شود فرد قدرت تکلم خود را از دست بدهد.

دیدگاه تان را بنویسید