سرهنگ کارآگاه جعفر رحمتی، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: این فرد با چند دستگاه دولتی تماس تلفنی برقرار کرده و با معرفی خود تحت عنوان مدیرعامل شرکت ایران ترانسفو، خبر از جذب 20 زن حسابدار متقاضی کار در این شرکت را داده بود.
وی اظهار کرد: این کلاهبردار جوان با توسل به حیله و نیرنگ، متقاضیان را فریب داده و برای انجام آزمایشات مربوط به استخدام، مبلغ یک میلیون و 700 هزار تومان طلب کرده و شماره حسابی را به منظور واریز وجوه در اختیار آنان قرار می دهد.
رحمتی ادامه داد: پلیس زنجان به واسطه یکی از ادارات دولتی درجریان این کار قرارگرفت و عوامل پلیس آگاهی با طرح شکایت ازسوی مالباختگان وارد عمل شدند و بالاخره نامبرده بامداد پنجشنبه /20 بهمن جاری/ دستگیر و به بزه خود معترف شد.
رئیس پلیس آگاهی استان زنجان گفت: این جوان 30 ساله که بومی می باشد و دارای تحصیلات دانشگاهی است ، 20 فقره کلاهبرداری دارد با این ترفند حدود 20 میلیون تومان کلاهبرداری کرده بود که بخشی از این مبلغ توسط خانواده این کلاهبردار به هفت نفر از مالباختگان مسترد شد.
رحمتی افزود: این کلاهبردار با وثیقه 200 میلیون تومانی در زندان است و امکان اینکه نامبرده در زنجان و سایر استانها دست به کلاهبرداری های دیگری زده باشد وجود دارد و به همین علت پلیس درحال تحقیق و بررسی زوایای پنهان است.
وی از کسانی که به این طریق و شیوه، مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند خواست به پلیس آگاهی زنجان مراجعه و ثبت شکایت کنند تا موضوع مورد بررسی قرار گیرد.
رحمتی به مردم توصیه کرد در این گونه موارد مشکوک فریب ظاهر افراد را نخورند و با مراجعه به مراجع قانونی نسبت به مخاطب شناسی اقدام کنند.
6084/6085
خبرنگار: پرویز غفاری ** انتشار دهنده: رویا رفیعی
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.