اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، شهیندخت مولاوردی شامگاه سه شنبه در مراسم وارثان حوا در دانشگاه علوم پزشکی زنجان، با اشاره به فرا بخشی بودن موضوع زنان در ایران، افزود: اگر موضوع خاصی درباره زنان که در یکی از دستگاه های دولتی نیازمند توجه ویژه است، پیش آید، این معاونت موضوع را پیگیری ویژه می کند.
معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه تلاش کرده ایم تا با بررسی مشکلات و آسیب های اجتماعی، مشارکت حداکثری را برای رفع این آنها جلب کنیم، افزود: معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری همواره سعی دارد تا ظرفیت های موجود را برای رفع این مسائل و معضلات مدیریت کند.
مولاوردی با بیان اینکه بسیاری از پروژه های این معاونت اجتماعی است، تصریح کرد: بنابراین نمی توان مانند سایر پروژه ها زمان مشخصی برای بهره برداری از آن و نتیجه بخشی آنها معین و مقرر کرد.
وی تمرکز روی نگرش و تفکرات اجتماعی را مهم عنوان و خاطرنشان کرد: به طور معمول دولت ها در دوره نخست فعالیت بر اساس برنامه ای که دارند امور مختلف را ریل گذاری و در دوره دوم فعالیت بر روی وعده هایی که داده است، تمرکز می کند.
معاون رئیس جمهوری با اشاره به ممنوعیت ورود زنان و دختران به ورزشگاه ها، افزود: به نظر می رسد بعد از گذشت 38 سال از انقلاب اسلامی، نظام باید شرایط و زیرساخت های حضور بانوان را در ورزشگاه ها مهیا می کرد، هرچند این موضوع از اولویت های بانوان به شمار نمی رود، اما حق طبیعی زنان در این حوزه است.
مولاوردی اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم در این حوزه در چارچوب معین به ساز و کار مشخصی برسیم.
معاون رئیس جمهوری قانون را در جمهوری اسلامی همراه اجتهاد پویا و بر مبنای فقهی توصیف و تاکید کرد: پس از انقلاب اسلامی قوانین بسیاری که به نفع زنان بوده تغییر کرده و تحولات زیادی در قانون در همه حوزه ها از جمله حقوق بانوان انجام پذیرفته است.
به گزارش ایرنا، در پایان این مراسم از برگزیدگان مسابقات عکس دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی با حضور معاون رئیس جمهوری تجلیل به عمل آمد.
3216/3001
خبرنگار: سجاد کریمی ** انتشار دهنده: مینا افشا
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.