• کدخبر: 1374101
  • منبع: mehrnews.com
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار مهر، پرویز قزلباش شامگاه جمعه در گفتگو با خبرنگاران که به صورت ودیو کنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه در استان زنجان ۴۰۰ نفر از کادر درمانی برای مقابله با ویروس کرونا در حال فعالیت هستند، گفت: همه عوامل دانشگاه علوم پزشکی با جدیت تمام به مقابله با کرونا آمده‌اند.

وی با بیان ارزیابی کرونایی پنج هزار غیربومی که در استان زنجان تردد داشته‌اند انجام شده است، اظهار کرد: کنترل لازم انجام شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، با بیان اینکه باید زنجیره انتقال این بیماری قطع شود، ابراز کرد: برای شکست این بیماری باید همه نظافت شخصی را رعایت کرده و در خانه بمانند در تجمعات شرکت نکنند.

قزلباش با بیان اینکه آب و صابون بهترین ضد عفونی کننده است، افزود: شستن دست‌ها و درخانه ماندن اقدام اول در مبازره با کرونا است.

وی با بیان اینکه تعطیلی مدارس به این معنا نیست که دانش آموزان در کوچه و خیابان باشند، گفت: در خانه ماندن جلوی شیوع این بیماری را می‌گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، با بیان اینکه ۲۸۹ نفر در خصوص این بیماری در استان بستری شده بودند، افزود: تست و آزمایش ۵۰ نفر مثبت شده که از این تعداد چهار نفر فوت شدند.

قزلباش با تاکید بر اینکه باید از تجمعات جلوگیری شود، گفت: همه باید تشویق کنیم تا مردم در خانه بیماری کرونا یک بیماری ساده است و مهمترین عامل در جلوگیری از همه‌گیری این بیماری قطع زنجیره آن است که فقط با ماندن در خانه محقق می‌شود.

وی با اذاعان به اینکه در مورد حضور در خانه و خارج نشدن از خانه نتوانستیم اقدامی را انجام دهیم چرا که متاسفانه بخشی از مردم در اجتماعات حاضر می‌شوند و این خیلی خوب نیست، افزود: برای تعطیلی مدارس در فشار بودیم و بسیاری از والدین اصرار بر تعطیلی شدن مدارس داشتند، اما اکنون با تعطیلی مدارس ما شاهد حضور مردم و دانش‌آموزان در اجتماعات هستیم.

وی با بیان اینکه با مدیریت خوب استاندار زنجان کمبودی در اقلام و مواد بهداشتی در مراکز درمانی استان وجود ندارد، افزود: بیش از ۲۰۰ هزار مواد ضد عفونی کننده در استان در اختیار داروخانه‌های استان و مردم قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان، گفت: در مورد بحث قرنطینه شهر زنجان و جلوگیری از ورود مسافران به استان تصمیمی که گرفته شده این است که کنترل در ورودی و خروجی‌ها انجام شود و اجازه ورود افراد غیر بومی داده نشود که در صورت نهایی شدن توسط استاندار اطلاع‌رسانی خواهد شد.

قزلباش افزود: مهمترین عامل قطع زنجیره این بیماری این است که باید دست از عادت‌های غلط برداشته و موازین بهداشتی را به خوبی رعایت کنیم و باید مردم را دعوت کنیم در خانه بمانند تا خود و دیگران را به خطر نیاندازند.

 

انتهای پیام

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
  • کدخبر: 1374101
  • منبع: mehrnews.com
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.