قادر آشنا روز دوشنبه در مراسم افتتاحیه دهمین نمایشگاه بزرگ کتاب ناشران کشور، چهارمین نمایشگاه مطبوعات و دومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال در زنجان، افزود: این رقم فروش به معنای این است که کتاب و کتابخوانی همواره موضوع اساسی در زندگی ایرانی‌ها به شمار می‌رود.

وی اظهار داشت: امسال طی تفاهم صورت گرفته بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت کشور مقرر شد که استانداری‌ها در برگزاری نمایشگاه‌های کتاب استان‌ها کمک کنند که از این بابت از تمام استانداران و به‌ویژه استاندار زنجان قدردانی می‌کنیم.

آشنا خاطرنشان کرد: بن‌های تخفیف خرید کتاب نیز توسط بانک شهر در محل نمایشگاه‌ها عرضه می‌شود و بانک شهر در سهولت برگزاری نمایشگاه‌ها زحمات زیادی را متحمل می‌شود.

مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حماسه اخیر و حرکت زیبای مردم استان زنجان در حمایت از مواضع رهبر انقلاب و خنثی کردن توطئه دشمنان، گفت: زنجانی‌ها در این حماسه نیز مانند بسیاری از صحنه‌ها خط‌شکن و خط‌نگهدار پرچم ولایت و امامت بودند.

آشنا با اشاره به تالیف ۲ کتاب سید قطب (نویسنده مشهور مصری) در زندان، اظهار داشت: وی در یکی از این کتاب‌ها، جهان را به ۲ گروه دارالکُفر و دارالاسلام، تقسیم کرده و شیعه را مصداق مُشرک و کافر قلمداد می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد این کتاب سید قطب، نقش موثری در شکل‌گیری گروه‌های جهادی القاعده و داعش داشته است.

آشنا با اشاره به اتفاقات سال ۲۰۰۴ در عراق، گفت: این موضوع در اتفاقات عراق، پررنگ‌تر شد زیرا از نگاه داعش، دشمن شماره یک جهان اسلام از داخل خود اسلام است.

وی تصریح کرد: به این دلیل به موضوع مذکور اشاره کردم که حرکت مردم شریف زنجان فقط حمایت از نظام جمهوری اسلامی نبود بلکه بابی برای مقابله با تفکر داعشی و داعشیان شروع کردند و این حرکت مردم شریف زنجان، قابل تکریم و تعظیم است.

به گزارش ایرنا، دهمین نمایشگاه بزرگ کتاب ناشران کشور، چهارمین نمایشگاه مطبوعات و دومین نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال استان زنجان از ۱۱ تا ۱۶ آذر در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی کاسپین زنجان برگزار می‌شود.

زمان بازدید از این نمایشگاه‌ها صبح‌ها از ساعت ۹ تا ۱۲ و بعدازظهرها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.