محمدباقر حاج کاظمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دامداران به طور معمول دام های خود را برای فروش در میدان احشام عرضه می کنند.

وی با بیان اینکه در زمان حاضر خرید و فروش دام زنده زیاد شده است، تاکید کرد: دامدارانی که تمایل به خرید دام زنده دارند آن را از افرادی خریداری کنند که مطمئن هستند همه واکسن های مورد نیاز برای احشام تزریق شده باشد.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: تب مالت، تب برفکی و لمپی اسکین از جمله بیماری هایی است که ممکن است دامی آلوده به آن بوده اما هیچ علائمی نداشته باشد.

حاج کاظمی تاکید کرد: چنانچه دامداری بدون توجه به این موارد دامی را خریداری کند ممکن است ویروس و باکتری در دام نهفته باشد که این مهم همه دام ها از جمله گاو و گوساله، گوسفند، بره ،بز و بزغاله را به این بیماری ها آلوده و ضرر و زیان اقتصادی را به دامدار تحمیل کند.

وی ادامه داد: دامی که در میدان احشام عرضه می شود برای کشتارگاه است و دامداران از این مکان ها که هیچ اطلاعی از وضعیت سلامت و واکسیناسیون دام ندارند خرید انجام ندهند.

مدیرکل دامپزشکی استان زنجان، از دامداران خواست در صورت مشاهده هر گونه مورد مشکوک در دام های سبک و سنگین با شماره ۱۵۱۲ در تماس باشند و مورد را گزارش دهند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.