مریم رشتچی، روز چهارشنبه در پنجمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان و چهارمین جلسه شورای ورزش شهرستان زنجان، افزود: نگاه جوانان به مسایل و موضوعات با نظرات ما متفاوت است و آنها می توانند متناسب با نیازهای روز، برنامه ارایه دهند.

وی به نهادینه کردن ورزش های همگانی در میان خانواده ها اشاره کرد و اظهار داشت: ورزش موجب تحرک، تندرستی، نشاط و پویایی می شود و لازم است با انجام اقدامات فرهنگی و تبلیغی مناسب، خانواده ها به این سمت و سو، هدایت شوند.

رشتچی با بیان اینکه از ۲۶ مهر تا سوم آبان ماه هفته تربیت بدنی نامگذاری شده است و در طی این هفته برنامه های مختلفی از سوی اداره کل ورزش و جوانان به مرحله اجرا در می آید، افزود: انتظار می رود دستگا های ذیربط شهرستان زنجان در برگزاری هرچه بهتر و پرشورتر برنامه های ورزش های همگانی، اداره ورزش و جوانان این شهرستان را یاری بیشتری دهند.   

وی با بیان اینکه بهتر است میزان مشارکت دستگاه ها در امر ورزش همگانی مورد ارزیابی قرار گیرد، تصریح کرد: برگزاری همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی نیازمند تمهیدات بیشتر و همدلی و تعامل دستگاه هایی چون شهرداری و نیروی انتظامی و همچنین اطلاع رسانی مناسب از سوی رسانه های گروهی است.

رئیس اداره ورزش و جوانان استان زنجان نیز به اهداف و برنامه های ستاد ساماندهی امور جوانان اشار کرد و گفت: این ستاد در پیشگیری از آسیب های اجتماعی، طرح های مختلف را تدوین و اجرا می کند.

عذرا واسعی افزود: در راستای اجرای طرح ها و پیشبرد اهداف و برنامه های این ستاد، می توان از پتانسیل های خوب که در مناطق محروم است استفاده کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به رشد و توسعه ورزش در سطح شهرستان زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: در امر  ورزش بهتر است به ورزش های همگانی توجه بیشتری شود چراکه ورزش های خانوادگی می تواند در ایجاد شور و نشاط در جامعه و خانواده ها، موثر باشد.  

واسعی افزود: در ورزش های همگانی ازجمله پیاده روی و کوهپیمایی، ورزش صبحگاهی و عصرگاهی، رقابت وجود نداشته و به مهارت خاصی نیز نیاز نیست.

وی، توجه به ورزش روستایی، بانوان و سالمندان را ضروری خواند و تصریح کرد: سالمندان به منظور پیشگیری از افسردگی، حفظ و ارتقا سطح سلامت و عدم ابتلا به انواع بیماری ها ازجمله دیابت و فشار خون، نیاز به تحرک و نشاط دارند که این در سایه ورزش امکانپذیر است.

واسعی به هفته تربیت بدنی اشاره کرد و اظهار داشت: سوم آبان، همایش پیاده روی خانوادگی از میدان کوهنورد زنجان به سمت سینما روباز شهر زنجان واقع در منطقه گاوازنگ، برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: انتظار می رود دستگاه های مختلف این شهرستان ازجمله نیروی انتظامی، آموزش و پرورش نواحی ۱ و ۲، اداره راه و شهرسازی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، شهرداری، شورای شهر، سازمان همیاری شهرداری ها، شرکت برق،  مخابرات و پست، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی، شورای هماهنگی بانک ها و دانشگاه ها، همچون سال های گذشته، اداره ورزش و جوانان شهرستان زنجان را در برگزاری این همایش خانوادگی یاری دهند.            

۶۰۸۴/۶۰۸۵

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.