کارشناس پیش بینی اداره کل هوشناسی استان زنجان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: وضعیت جوی امروز/ سه شنبه/ این استان صاف تا قسمتی ابری است که در بعد از ظهر با وزش باد همراه خواهد شد که سرعت آن در برخی نقاط ۴۰ تا ۶۰ کیلومتر بر ساعت پیش بینی شده است.

حسین سلطانی افزود: بر این اساس  در شهرستان طارم شاهد آسمانی قسمتی ابری تا ابری و در ارتفاعات مه آلود خواهیم بود که با احتمال بارش های پراکنده نیز همراه خواهد بود.   

به گفته این کارشناس، برای روز /چهارشنبه / نیز  وضعیت جوی یادشده در استان مستقر خواهد شد و  وزش باد به ۶۰ کیلومتر بر ساعت خواهد رسید.

وی اضافه کرد: طبق پیش بینی انجام گرفته هوای خنک طی هفته جاری در مناطق مختلف استان زنجان مستقر  اما  از اوایل هفته آینده دمای هوا روند افزایشی خواهد یافت.

سلطانی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته شهر زنجان با ۹ درجه خنک ترین و ماهنشان و آب بر با ۲۶ درجه گرمترین ایستگاههای هواشناسی استان بود  که دمای فعلی شهر زنجان ۲۱ درجه بالای است که نسبت به روز گذشته ۲ درجه افزایش دارد.

وی اظهار داشت: دمای کمینه و بیشینه زنجان طی ۲۴ ساعت گذشته بین ۹ و  ۲۱ درجه بالای صفر بوده است.

هم اکنون اداره کل هواشناسی استان زنجان ۵۷ ایستگاه هواشناسی در این استان دارد که از این تعداد ۱۵ ایستگاه به صورت اقلیم شناسی خودکار، ۹ ایستگاه به صورت بارانسنج خودکار، ۲۳ ایستگاه بارانسنج سنتی، ۲ ایستگاه به صورت خودکار جاده ای، ۶ ایستگاه سینوپتیک، یک ایستگاه سینوپتیک فرودگاهی و یک ایستگاه تحقیقات هواشناسی کشاورزی اطلاعات مورد نیاز را در سطح استان جمع آوری می کنند.

۹۶۴۶/۸۰۶۸

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.