اخبار مرتبط


رئیس خانه معدن زنجان گفت: دیدگاهی که معدن‌کاران را مخرب محیط‌ زیست می‌داند، باید تغییر کند.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، رضا کشاورز پیش از ظهر امروز در آیین تجلیل از صنعتگران، معدن‌کاران و اصناف برتر استان زنجان، اظهار کرد: بهره‌برداری از معادن غنی، یکی از راهکارهای نجات اقتصاد کشور است.


این مسئول ادامه داد: در استان زنجان از 138 استعلام تنها 12 معدن اکتشافی مجوز دریافت کرده که این آمار نشان‌دهنده جلوگیری از اکتشاف معادن استان است.


وی، پرداخت حقوق دولتی را از دیگر مشکلات معدن‌کاران دانست و افزود: پرداخت حق دولتی استخراج واقعی مواد معدنی، باید بر اساس ظرفیت اسمی معدن باشد که این مهم با آنچه که اتفاق می‌افتد، هم‌خوانی ندارد؛ چرا که معدن‌کار گاهی اصلا بر اساس ظرفیت واقعی استخراج نمی‌کند ولی باید حقوق دولتی خود را بپردازد.


کشاورز با بیان اینکه در استان 135 معدن با 33 ماده معدنی غنی، فعال است، تصریح کرد: دیدگاهی که معدن‌کاران را مخرب محیط‌ زیست می‌داند باید تغییر کند. باید توجه داشت در هر مکانی در استان که بهره‌برداری معدنی در آن انجام شده، رونق اقتصادی در آن بخش به‌وجود آمده است.


در ادامه این مراسم، رئیس اتاق اصناف زنجان نیز اظهار کرد: در دین اسلام، کار و تلاش در ردیف بالاترین عبادات بوده و همواره اصناف در کنار پرداختن به مسائل اقتصادی، در سایر مسائل نیز نقش‌آفرینی کرده‌اند.


سید‌محمود موسوی ادامه داد: اصناف با برخورداری از روحیه مذهبی، کارنامه درخشانی به‌جا گذاشته و به شهادت تاریخ، نقشی درخور توجه در انقلاب اسلامی نیز داشته است.


وی افزود: آنچه که اصناف را دلگیر کرده، توجه نکردن به مشکلات این جمعیت عظیم است و به دلیل کم‌توجهی و سلب اختیار همه به خاطر چند صنف خطاکار مورد کم‌لطفی قرار می‌گیرند.


موسوی تصریح کرد: در کشور ۳ میلیون واحد صنفی و در استان زنجان ۴۰ هزار واحد صنفی فعال است که بنا به آمار غیررسمی ۷ تا ۷.۵ میلیون شغل ایجاد کرده است، ولی تبعیض بین صنوف و اقشار مختلف سبب شده بسیاری حاضر به ادامه در حوزه‌های مختلف صنفی نباشند.


رئیس اتاق اصناف زنجان با بیان اینکه رویای پشت‌میز‌نشینی چنان چشم و گوش جوانان را بسته که حاضر به تحمل و حضور در سایر مشاغل را ندارند، یادآور شد: باید در کشور فرماندهان جنگ اقتصادی، تجار و صنعت‌گران باشند. در شرایط جنگی قربانیان کسانی هستند که سلاحی ندارند، پس در این وضعیت باید متخصصان را وارد عرصه کرد.


انتهای پیام انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.