مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: با توجه به اقدامات چشمگیر در راستای تحقق دولت الکترونیک و استقرار سامانه های الکترونیکی تا پایان سال جاری قبض کاغذی از سیستم اداری این شرکت به صورت کامل حذف می شود.

به گزارش ایلنا از زنجان علیرضا جزء قاسمی اظهارداشت: هم اکنون نیز 22 خدمت شرکت آب و فاضلاب استان زنجان در بستر اینترنت و یا به صورت پیامکی به مشترکین ارائه می شود و مشترکین می توانند از طرق مختلفی نسبت به پرداخت آب بهاء خود اقدام نمایند.

وی افزود: سیاست کلی شرکت آب و فاضلاب حرکت به سوی پرداخت غیر حضوری مشترکین و پرهیز از پرداخت های فیزیکی است تا از تحمیل هزینه های اضافی بانکی همچون بهای کارمزد به مشترکین پیشگیری شود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان گفت: سامانه پرتال شرکت ، سامانه پیامکی و شماره تلفن 1522 از جمله راحت ترین راه های پراخت آب بهاء برای مشترکین است که می توانند از منزل و بدون صرف هزینه و زمان نسبت به پرداخت آب بهای خود اقدام کنند.

وی اضافه کرد: هم اکنون بالغ بر 80 درصد از پرداخت های مشترکین شرکت آب و فاضلاب در استان زنجان به صورت غیر حضوری بوده و تلاش می شود تا پایان سال جمعیت هدف 20 درصدی هم به این میزان افزوده شود.

وی با تاکید بر نهادینه کردن دولت الکترونیک در ادارات و لزوم توجه ویژه به ایجاد بسترهای فرهنگی مناسب جهت ایجاد رغبت در مردم برای انجام امورات خود بصورت غیر حضوری گفت: حسن اجرای امور ، نظارت دقیق تر و بیشتر و ضریب خطای کمتر در ارائه خدمات از جمله مزایای تحقق دولت الکترونیک در کشور است.

جزء قاسمی تصریح کرد: در صورت تحقق کامل حذف کاغذ از سیستم اداری کشور از مصرف بی رویه کاغذ ، اتلاف سرمایه های ملی و هدر رفت زمان پیشگیری خواهد شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.