نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی از رایزنی با وزیر جهاد کشاورزی برای خرید حمایتی از سیرکاران زنجانی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، علی وقف چی در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی با یادآوری دلایل عدم حضور نمایندگان استان در جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی اظهار کرد: امید می رود این حضور با تعطیلاتی که در مجلس برای نمایندگان در نظر گرفته شده است، پررنگ تر شود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در ادامه به مشکلات مربوط به سیرکاران استان زنجان و انعکاس آن در رسانه ها اشاره کرد و گفت: این مشکل برای سایر نقاط کشور هم وجود دارد ولی به منظور حمایت از سیرکاران استان رایزنی هایی با وزیر جهاد کشاورزی برای خرید حمایتی از این قشر انجام شده است.

این مقام مسئول با اشاره به مقوله صادرات و عدم استفاده از ظرفیت های استان برای پررنگ تر کردن این  قضیه خاطرنشان کرد: متاسفانه در صادرات محصولات تولیدی ایران ترانسفو غفلت شده است.

وقف چی با اشاره به اینکه بازارهای صادراتی استان زنجان شناسایی و از ظرفیت آن استفاده شود، تصریح کرد: در حوزه بازگشت ارز صادراتی به کشور با مقاومت مواجه بودیم از اینرو نباید در بحث صادرات به صورت دستوری عمل کرد.

وی با اشاره به اینکه اینگونه اقدامات تا تک نرخی نشدن ارز به صورت موقتی عمل می‌کند، گفت: استان زنجان از ظرفیت خوبی در صنعت روی برخودار است ولی تعدد تصمیمات موجب تنش در این حوزه می‌شود.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تصمیمات اتخاذ شده در زمینه تعیین تکلیف پسماند دپو شده در استان اقدام خوبی است، گفت: با این پیگیری ها بسیاری از چالش های مرتبط با این قضیه حل می‌شود.

وی بر ضرورت اصلاح فرهنگ ادبیات تجاری در کشور تاکید کرد و گفت: برای داشتن اقتصاد پویا بایستی به این مهم توجه کرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.