اخبار مرتبط

مدیرکل صدا وسیمای مرکز زنجان با تاکید بر نقش هنرهای نمایشی در حوزه ماندگاری فرهنگ گفت: رسانه ملی از فیلم‌سازان جوان و برنامه سازان حوزه انیمیشن حمایت می‌کند.

به گزارش ایلنا از زنجان، محسن لطیفی، شامگاه دیروز در جمع هنرمندان و فعالان عرصه نمایش، فیلم و تئاتر، با اشاره به جایگاه هنرهای نمایشی در جامعه گفت: فیلم و نمایش رسانه هایی  نافذ و تعیین کننده هستند و امروزه، در بسیاری از کشورها برای بسترسازی و عملیاتی کردن برنامه ها و راهبردهای فرهنگی از این رسانه ها استفاده گسترده ای می کنند.

وی با تاکید بر اهمیت هنر نمایش و فیلم در حوزه ماندگاری فرهنگ افزود: یکی از عمده‌ترین خدماتی که تهیة فیلم‌ و اجراء نمایش به شکوفائی فرهنگ یک جامعه انجام می دهد، توجه به مضامین اجتماعی و فرهنگی جامعه و کاربرد این هنرها در قلمرو فرهنگ مردم و احیای سنن قومی و بومی آن جامعه است‌.

مدیر کل مرکز صدا و سیمای زنجان اولویت رسانه استانی را بهره مندی از هنرمندان بومی استان دانست و تصریح کرد: خوشبختانه استعدادهای خوبی در حوزه فیلم ونمایش در استان زنجان وجود دارد و درصددیم با تشکیل بانک مشخصات هنرمندان، بانک طرح و فیلمنامه و تشکیل گروه فیلم وسریال شبکه اشراق مسیر فعالیت هنرمندان استان را تسهیل کنیم.

وی انسجام بین هنرمندان استان و تعامل سازنده با استانهای دیگر را راهکار مهمی در تعامل فرهنگی و انتشار و تبلیغ فرهنگ استان دانست و تصریح کرد:باید در نوشتن فیلمنامه‌‌ و نمایشنامه از عوامل و عناصر تشکیل دهندة فرهنگ بومی استفاده کرد تا علاوه بر شناسایی سبقه تاریخی و فرهنگی استان راه برای حضور بیش از پیش هنرمندان زنجانی در سایر استانها هموار شود.

لطیفی با استناد به نظرسنجی معتبر صورت گرفته در رسانه ملی افزود: شبکه اشراق با داشتن 70 درصد مخاطب بستر مناسبی برای پخش فیلم، سریال و انیمیشن است و آماده ایم به منظور حمایت از جامعه هنری استان آثار باکیفیت تولید شده را خریداری کنیم تا از طریق شبکه اشراق یا شبکه های سراسری پخش شود.

مدیرکل مرکز با اعلام این خبر که تولید دو سریال تلویریونی در آینده نزدیک کلید خواهد خورد، از هنرمندان استان خواست بمنظور مشارکت در برنامه سازی حوزه های نمایش و سریال طرح های خود را به مرکز ارائه کنند.

در ابتدای این نشست هنرمندان حوزه‌های فیلم، نمایش و انیمشن در جوی صمیمی و بی‌تکلف مسائل، مشکلات و پیشنهاداتشان را رئیس رسانه استانی درمیان گذاشتند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.