اخبار مرتبط

سرهنگ محمدعلی عظیمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تاکنون رانندگان و سرنشینان بسیاری بر اثر خستگی و خواب آلودگی راننده خودروها، جان خود را از دست داده و یا به علت شدت صدمات وارده نقص عضو شده اند.
وی اظهار داشت: برای کاهش سوانح رانندگی ناشی از خستگی و خواب آلودگی، لازم است رانندگان هنگام احساس خستگی و خواب، هیچ اصراری بر ادامه رانندگی نداشته باشند.
عظیمی تصریح کرد: برخی مواقع کوچکترین غفلت در امر رانندگی می تواند حوادث تلخ و تاسف باری را برای راننده، سرنشینان و دیگر مسافران عبوری، رقم بزند.
جانشین رئیس پلیس راه استان زنجان گفت: انحراف به چپ، سبقت غیرمجاز و رعایت نکردن حق تقدم در مسیرهای 2 طرفه نیز از عوامل مهم در وقوع تصادفات رانندگی است و این سه از جمله تخلفاتی است که پلیس در صورت مشاهده با جدیت و بدون هیچ اغماضی با آن برخورد خواهد کرد.
عظیمی با تاکید براینکه رانندگان برای دور ماندن از حوادث جاده ای باید با سرعت مطمئنه رانندگی کنند افزود: متاسفانه برخی رانندگان، هشدارها و توصیه های پلیس و قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را نادیده می گیرند.
وی تصریح کرد: سبقت و سرعت غیرمجاز، رعایت نکردن فاصله طولی و عرضی در حین سبقت گرفتن و خستگی و خواب آلودگی احتمال وقوع حوادث رانندگی را بیشتر می کند و لازم است رانندگان خودروها به این موارد بسیار مهم توجه جدی داشته و با جان خود، سرنشینان و دیگران بازی نکنند.
به گزارش ایرنا، برابر آمار پزشکی قانونی زنجان در فروردین امسال 17 نفر در مسیرهای ارتباطی مختلف این استان بر اثر حوادث رانندگی جان باختند.
در 12 ماه پارسال (97) بیش از 260 نفر براثر حوادث رانندگی در سطح جاده های زنجان جان خود را از دست دادند که اغلب این اتفاق ها به دلیل خستگی و خواب آلودگی رانندگان بود.
زنجان پنج هزار و 840 کیلومتر راه ارتباطی دارد که از این میزان، 200 کیلومتر آزادراه، 113 کیلومتر بزرگراه، 342 کیلومتر راه اصلی و 974 کیلومتر راه فرعی است.
6084/6085
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.