علی حسین حسین‌زاده یکشنبه در گفت وگو با ایرنا با اشاره به برگزاری مانور آزمایش سامانه ثبت نام از داوطلبان در روز پنجشنبه گذشته، اظهار داشت: بر همین اساس همه ۱۴ حوزه انتخابیه اصلی در خوزستان در فرمانداری‌ها آمادگی کامل برای ثبت نام را دارند.

وی افزود: ثبت نام داوطلبان انتخابات یازدهمین دور مجلس شورای اسلامی در ساعت ۸ صبح با دستور وزیر کشور و رییس ستاد انتخابات کشور در فرمانداری‌های حوزه انتخابیه اصلی در خوزستان آغاز شده است.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان همچنین با بیان اینکه تمام مراحل ثبت نام داوطلبان از طریق سامانه انجام می‌شود، گفت: ثبت نام کنندگان دقت داشته باشند که بعد از بازبینی مدارک خود و ثبت آنها در سامانه و تکمیل پرسشنامه، باید رسید ثبت نام خود را با امضای نمایندگان فرمانداری و هیات نظارت دریافت کنند و دریافت نکردن این رسید به منزله عدم ثبت نام آنهاست.

ثبت نام داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از یکشنبه ۱۰ آذر آغاز و به مدت هفت روز (پایان وقت اداری ۱۶ آذر) در ۱۴ حوزه انتخابیه اصلی خوزستان ادامه خواهد داشت. ثبت نام داوطلبان در یک هفته از ساعت هشت صبح تا ۱۸ انجام می‌گیرد.

خوزستان دارای ۱۴ حوزه انتخابیه اصلی، ۱۳ حوزه انتخابیه فرعی و ۴۰ بخشداری مستقل است.

دوم اسفند سال ۱۳۹۸، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، برگزار خواهد شد. انتخابات میان دوره‌ای خبرگان در خوزستان انجام نمی‌شود.

فرآیند معرفی ۶۷ هیات اجرایی انتخابات نیز از ۱۰ تا ۱۵ آذر همزمان با ثبت‌نام داوطلبان آغاز می‌شود. بر اساس روال قانونی اعضای هیات‌های اجرایی در تمام حوزه‌های اصلی و فرعی و بخشداری‌های مستقل خوزستان توسط فرماندار یا بخشدار پیشنهاد می‌شود.

استان خوزستان ۱۸ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد. این تعداد نماینده در انتخابات دوم اسفند تغییری نخواهد داشت. حوزه‌های انتخابیه آبادان و اهواز هر کدام با سه نماینده بیشترین تعداد نمایندگان را در حوزه های انتخابیه خوزستان دارند.

انتخابات مجلس دهم در خوزستان در ۲ مرحله برگزار شد که مرحله اول آن ۷ اسفند ۹۴ و مرحله دوم ۱۰ اردیبهشت ۹۵ بود. بیش از ۶۰۰ نفر برای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرده بودند اما تنها ۳۶۴ نفر ازاین تعداد،  تایید صلاحیت شدند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.