حسین پنبه دانه پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد : این مبلغ اعتبار از محل اعتبارات سیل ۹۸و با پیگیری مسئولان استان و شهرستان تخصیص داده شده است .

وی افزود : پیمانکار این پروژه مشخص شده و قرار است با کار فرمایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خوزستان در ماه جاری کار مرمت ، بازسازی و بهسازی این راه ها را آغازکند.

رییس شورای اداری شهرستان شوشتر ادامه داد : وضعیت پیشرفت ساخت و ساز مسکن سیل زدگان در این بخش نسبت به دیگر مناطق پیشرفت بهتری داشته و کار مرمت بیشتر واحدهای تعمیری در این بخش به پایان رسیده است.

وی گفت: بیش از ۲هزار و ۲۰۰ پرونده خسارت کشاورزی در سامانه مربوطه به ثبت رسیده و تاکنون حدود ۵۰ درصد خسارتهای کشاورزی سیلاب سال ۹۸نیز به کشاورزان پرداخت شده است.

فرماندار شوشتر افزود: مرمت سیل بندها نیز توسط سازمان همیاری شهرداری های خوزستان در سه فاز در حال انجام است که پیشبینی می شود تا آذرماه به پایان برسد.

سیلاب فروردین ۹۸به بیش از ۲۴روستا در بخش شعیبیه شوشتر ورود کرد و خسارتهای زیادی به تاسیسات زیر بنایی ، مسکن ،بخش کشاورزی و راه های روستایی بخش شعیبیه شوشتر خسارت وارد کرد.

خسارت وارده به راههای روستایی حدود ۴۳۰میلیارد ریال برآورد شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.