رضا رضایی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در تفاهم‌نامه ای که سال ها پیش با وزارت نفت منعقد شد مقرر بود این وزارتخانه با پرداخت یکهزار و ۲۰۰ میلیارد ریال، یکهزار و ۴۰۰ واحد مسکونی در این شهر بسازد که باوجود پرداخت کامل این مبلغ، تنها ۵۰۰ واحد ساخته شد.

وی با اشاره به وقوع زمین لرزه اخیر مسجدسلیمان و آسیب ناشی از آن به بخش عمده‌ای از واحدهای مسکونی، بیان داشت: بر اساس برآوردها، یکهزار و ۴۲۷ واحد مسکونی شهری و ۹۳ واحد مسکونی روستایی باید بازسازی شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان یادآور شد: طی نشستی در سازمان برنامه و بودجه کشور ، مقرر شد وزارت نفت مبلغ ۵۱۰ میلیارد ریال دیگر برای تکمیل ۵۰۰ واحد با پیشرفت بالای ۶۰ درصد پرداخت کند.

به گفته وی در صورت تکمیل این واحدها، ۵۰۰ خانوار در این منازل اسکان می یابند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان یادآرو شد: بر اساس این توافق همچنین اموال غیرمنقول این وزارتخانه در مسجدسلیمان برای تکمیل واحدهای کمتر از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی به فروش می رسند.

دبیر شورای مسکن استان خوزستان با اشاره به اینکه برای پیگیری این موارد فردا نشست این شورا با حضور معاون معماری و شهرسازی و معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در استان برگزار می شود، گفت: در این نشست همچنین بازنگری طرح جامع سال ۸۵ و نیز نتایج اقدامات کارشناسی در زمینه کاهش محدوده‌های حریم‌های  نفتی به همراه گزارش پیشرفت کار تهیه طرح تفصیلی مسجدسلیمان مورد بررسی قرار می گیرد.

بر اساس این گزارش، امکان‌سنجی اولیه جابجایی محلات فرسوده مسجدسلیمان با خطرپذیری بالا در مناطق مناسب با همکاری شرکت بازآفرینی شهری، سازمان ملی زمین و مسکن و بنیاد مسکن انقلاب از دستورکارهای دیگر این نشست خواهد بود.

در تیرماه امسال زمین لرزه ای با قدرت ۵.۷ ریشتر مسجدسلیمان را لرزاند که موجب وارد آمدن خسارت به واحدهای مسکونی و غیرمسکونی این شهرستان شد. این زمین لرزه ۱۵۲ مصدوم و ۲ کشته داشت.

مسجدسلیمان در شمال خوزستان و مرکز آن در ۱۴۰ کیلومتری اهواز واقع است.

۹۹۳۱/۶۰۰۲

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.