استاندار خوزستان با اشاره به نقش و جایگاه شرکت‌های دانش‌بنیان و فعالیت‌های نرم افزاری در پیش‌برد اهداف اقتصادی، گفت: روی فعالیت‌های الکترونیکی باید متمرکز شود و اعتبارات به سمت کارهای نرم افزاری سوق داده شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، شورای اشتغال استان روز دوشنبه 23 اردیبهشت ماه در محل استانداری به ریاست استاندار خوزستان برگزار شد.

غلامرضا شریعتی در این نشست با بیان اینکه اشتغال یکی از محورهای اساسی و اصلی اقتصاد کشور بحث اشتغال است، اظهار کرد: حدود 10 سال است که شعار سال با محوریت اقتصاد نام‌گذاری می‌شود امسال نیز رهبر سال جدید را به نام سال تولید نام‌گذاری کرد.

استاندار خورستان با اشاره به نقش و جایگاه شرکت‌های دانش‌بنیان و فعالیت‌های نرم افزاری در پیش‌برد اهداف اقتصادی، بیان کرد: روی فعالیت‌های الکترونیکی باید متمرکز شود و اعتبارات به سمت کارهای نرم افزاری سوق داده شود.

وی با تاکید بر اینکه در بحث اقتصاد انتظار می‌رود که اقتصاد ما متناسب با نیازهای روز جامعه هدف‌گذاری شود، گفت: در حوزه اقتصاد به جوانان اهمیت دهیم تا در زمینه کارآفرینی فرصت عرضه آموخته‌های خود را داشته باشند.

استاندار خوزستان شریعتی با تاکید بر دانایی محوری در فعالیت‌های الکترونیکی عنوان کرد: کار کردن در شرکت‌های دانش‌بنیان، استارت‌آپ‌ها و... نیاز به هزینه‌های بالا ندارد و برای استان خلق ثروت هم می‌کند.

شریعتی افزود: قطعاً این ظرفیت‌ها در استان و کشور وجود دارد و ما باید شرایط مورد نیاز برای شکوفایی استعدادهای جوانان را فراهم کنیم و نیروهای خود را به روز کنیم؛ چرا که به واسطه پیشرفت در حوزه‌های دانش‌بنیان می‌توان از هدر رفت آب شرب جلوگیری و مصرف انرژی را کم کنیم.

وی عنوان کرد: سیل با وجود اینکه خسارت‌های زیادی به کشاورزی استان وارد کرد، اما خرید گندم و کلزا نشان می‌دهد عملکرد ما نسبت به سال گذشته بهتر بوده است.

استاندار خوزستان با بیان اینکه سال گذشته شرایط بارشی بهتری نسبت به سال‌های گذشته داشتیم، گفت: امسال در حوزه کشاورزی 35 درصد رشد حاصل شد و براساس گزارش جهاد کشاورزی خوزستان بعضاً 8 تن در هر هکتار برداشت داشتیم.

شریعتی با تاکید بر نحوه خرید گندم و کلزای استان بیان کرد: صحیح نیست که گندم و کلزای مرغوب ما توسط استان‌های دیگر خریداری شود و در استان خود عملکرد کشاورزی ما را به عنوان عملکرد خودشان ارائه دهند این اجحاف به کشاورز است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.