اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سردار احمد نوریان روز چهارشنبه با حضور در مناطق شهری و روستایی درگیر سیل در خوزستان، ابعاد و میزان خسارت وارده ناشی از سیل را به این استان نسبت به سایر استان ها از جمله گلستان و لرستان غیرقابل مقایسه برشمرد و گفت: تبعات و آسیب های سیل خوزستان از جهتی ترکیبی از صدمات و خسارات وارده به استان‌های دیگر است چرا که از یک طرف شاهد آبگرفتگی شهرها و روستاها و به زیر آب رفتن منازل روستاییان هستیم و از سوی دیگر خسارات زیادی به مزارع کشاورزی، دام ها و منازل مردم مقاوم و انقلابی خوزستان وارد ساخته است.
وی پس از پایش هوایی و گشت زمینی و بازدید از مناطق مختلف خوزستان گفت: اکنون به لحاظ مساحتی نیمی از این استان مورد تهدید سیل قرار گرفته و 13 شهرستان درگیر تبعات ناشی از این حادثه شده اند که تا امروز برای جلوگیری از خسارات انسانی 270 روستا تخلیه و ساکنان آن با همکاری عوامل نیروی انتظامی در کنار سایر ارگان ها به مناطق امن و اردوگاه ها منتقل شده اند.
سخنگوی ناجا تلاش شبانه‌روزی عوامل انتظامی در توجیه، ترغیب و تشویق مردم به تخلیه منازل و روستاها و انتقال آنها به نقاط امن را قابل تقدیر و نوعی مهندسی اجتماعی برشمرد و افزود: بر خلاف شایعات مخرب دشمنان، انتقال 120 هزار نفر از شهروندان سیل زده خوزستانی به بیش از 90اردوگاه اسکان اضطراری حاکی از ارتباط مناسب نیروی انتظامی و مردم و اعتماد شهروندان به مسئولان بومی استان است.
وی،مدیریت امور ترافیکی شهرهای بحران زده و جاده های اصلی استان، برقراری نظم و امنیت مناطق سیل زده، امداد و نجات سیل زدگان، نظارت بر امنیت و استقرار در موکب ها و فعالیت گروه های جهادی و حفاظت سیل بندها را از دیگر ماموریت های پلیس در استان های سیل زده به ویژه خوزستان بیان کرد و افزود: پیشبرد ماموریت دستگاه‌ها، نهادهای امدادی و خدماتی و همچنین کمک و همیاری سیل زدگان در سایه امنیت برقرار شده توسط پلیس مقدور است.
وی ادامه داد: معاونت اجتماعی ناجا به منظور کاهش آلام و تسکین رنج های مردم بر اثر تخلیه روستاها و منازل و یا از دست دادن اموال و زمین‌های کشاورزی آنها و پذیرش شیوه جدید زندگی در اردوگاه ها اقدام به تشکیل تیم های مداخله در بحران با حضور مشاوران و مددکاران اجتماعی کرده که در طول این مدت با سرکشی به مناطق درگیر سیل و اردوگاه ها مشاوره لازم را ارایه کردند.
معاون اجتماعی ناجا تقاضای غالب ساکنان مناطق سیل زده را بازسازی منازل و پرداخت خسارت ناشی از سیل به زمین های کشاورزی دانست و افزود: فضای خوزستان و کمک ها و سیل مهربانی هموطنان به این خاک مقدس که با عشق و انگیزه برای خدمت رسانی آمده‌اند، یادآور دوران دفاع مقدس است.
به گفته وزیر کشور 400 هزار نفر در معرض سیلی هستند که از فروردین در خوزستان جاری شده است. بیش از 270 روستا و 9 شهر در خوزستان هشدار تخلیه گرفته و بیش از یکصد روستا تخلیه شده اند.
جمعیت هلال احمر خوزستان اعلام کرده که بیش از 170 هزار نفر در خوزستان امدادرسانی شده اند.
7152/ 6037
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.