اخبار مرتبط

مراسم بزرگداشت یادواره شهدای جهاد عشایر عرب خوزستان با حضور شاهین هاشمی سرپرست فرمانداری حمیدیه، حضرت آیت الله موسوی جزایری و حضرت آیت الله حیدری نماینده گان خبرگان رهبری، سرهنگ حاجتی معاون اجرایی سپاه ولی عصر خوزستان، مسئولین استانی و شهرستان، خانواده های معظم شاهد، ایثارگران و عشایر غیور صبح امروز یکشنبه دوازدهم اسفندماه در محل یادمان شهدای جهاد عشایر عرب در شهرستان حمیدیه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، شاهین هاشمی سرپرست فرمانداری حمیدیه در حاشیه این مراسم خاطر نشان کرد: جهاد عشایر یکی از وقایع مهم تاریخ خوزستان است که در آن، مردم این استان به پیروی از مرجع تقلید وقت برای مقابله با نیروهای اشغالگر بریتانیا با کمترین امکانات دفاعی دست به قیام زدند و توانستند در دو مرحله نیروهای ارتش بریتانیا را از خوزستان بیرون کنند.

نماینده عالی دولت در شهرستان حمیدیه، افزود: در این جهاد، مردم عرب خوزستان با کمترین سلاح همچون تفنگ های سبک، مگوار، فاله و شمشیر در مقابل ارتشی مجهز به انواع سلاح و توپخانه ایستادگی کردند و آنها را به بیرون از مرزهای این سرزمین راندند.

هاشمی در پایان با اشاره به سیاه چادرها و همچنین غرفه های صنایع دستی موجود در یادمان، از حضور کلیه میهمانان بویژه عشایر غیور عرب تقدیر وتشکر نمود.

جهاد عشایر عرب

جهاد عشایر عرب

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.