اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، آیین امضای این قراردادها عصر روز سه شنبه با حضور بیژن زنگنه وزیر نفت و مدیران ارشد صنعت نفت در مرکز همایش های وزارت نفت برگزار شد.
شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و شرکت نفت مناطق مرکزی ایران 9 قرارداد از مجموعه قراردادهای طرح نگهداشت و افزایش توان تولید نفت را امضا کردند.
شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب برای پروژه‎های کبود، گچساران خامی، لالی آسماری، نرگسی، منصوری آسماری و رامشیر با پنج شرکت ایرانی قرارداد امضا کرد.
قرارداد پروژه‎های دانان، سعادت‎آباد و نفت‎شهر نیز بین شرکت نفت مناطق مرکزی ایران و سه شرکت ایرانی امضا شد.
طرح نگهداشت و افزایش توان تولید در میدان‌های نفتی در دست بهره‌برداری کشور شامل 33 بسته کاری با پیش‎بینی بیش از 6 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در طول سه سال تعریف شده است.
این طرح ملی که با هدف بهره‎مندی از توان شرکت‌‏های ایرانی و اشتغال‌زایی در دستور کار قرار گرفته، شامل 29 پروژه در بخش خشکی و چهار پروژه در بخش فراساحل می‎شود.
این پروژه‎ها با میانگین سرمایه‌گذاری حدود 220 میلیون دلار و در محدوده جغرافیایی هفت استان نفت‌خیز کشور (خوزستان، بوشهر، فارس و هرمزگان، کرمانشاه، ایلام و کهگیلویه و بویر احمد) اجرا خواهد شد.
پیش‎بینی می‌شود با اجرای این طرح ها تولید نفت خام کشور به‌طور میانگین حدود 300 هزار بشکه در روز افزایش یابد که اضافه درآمد روزانه 14میلیون دلار را در پی خواهد داشت.
اقتصام**2022**9189/ 6037
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.