به گزارش ایرنا علیرضا هاشمی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهارکرد: این پروژه ها شامل 71 پروژه شبکه انتقال و فیبرنوری ،نصب و راه اندازی138 سایت 'بی تی اس' موبایل، توسعه و تجهیزات20 شبکه ارتباطی،100 اینترنت شبکه روستایی مرکز بهداشت و توسعه13 شبکه دیتا و اینترنت است.
وی در ادامه تعداد مشترکان تلفن ثابت در خراسان شمالی را 300 هزار نفر عنوان کردو افزود: 750 مشترک تلفن همراه و بین 30 تا 50 هزار مشترک'ای، دی،اس، ال' در استان وجود دارد.
وی باذکر اینکه شرکت مخابرات استان اکنون به 780 روستا خدمات می دهد و 740 روستا از نعمت تلفن ثابت و 135 روستا از 'ای، دی،اس، ال' برخوردارهستند گفت:400 روستا نیز در زمینه اینترنت از اپراتورهای دیگر استفاده می کنند.
هاشمی اضافه کرد: 100 درصد از شهرها از اینترنت پر سرعت همراه اول با سرعت بالغ بر 50 مگابایت برخوردار هستند و تلفن های ثابت 22شهر استان به روز واگذار شده و در تمام شهر ها نصب 'ای، دی،اس، ال' انجام شده است.
وی گفت: در کنار توسعه کمی وفیزیکی، کیفیت خدمات در تمام حوزه ها رو به رشد است و در حال حاضر سه هزار و 500 متر فیبر نوری در خراسان شمالی زیر بار داریم .
هاشمی همچنین افزود: مصرف روزانه مردم خراسان شمالی در دیتای تلفن ثابت حدود پنج هزار مگابایت است.
وی مصرف روزانه دیتا در حوزه موبایل(همراه اول) را در خراسان شمالی 26 هزار مگابایت عنوان کردو گفت: 440 سایت 'بی تی اس' همراه در استان وجود دارد که 330 مورد آنها از 'تو جی' به 'تری جی و فورجی' تبدیل شده اند.
مدیر عامل شرکت مخابرات منطقه خراسان شمالی گفت: مطالبات شرکت مخابرات استان از مشترکین و دستگاه های اجرایی، 90 میلیارد ریال است.
هاشمی افزود: خراسان شمالی در شاخص' آی، دی،آی' در سطح کشور رتبه آخر را دارد و در تمام حوزه ها مانند تلفن سیار، موبایل، دیتا .تلفن ثابت حداقل 30 تا 40 درصد منصوبه ها خالی است.
اخبار خراسان شمالی را در کانال تلگرامی اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.