مجتبی ایران‌پناه روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: دادخواست خلع زمین نمایشگاه توسط محاکم قضایی در جریان رسیدگی بوده و شعبه آن هم تعیین شده است.

وی اظهار داشت: شرکت نمایشگاهی ۹ سال زمین را در اختیار داشته و در این مدت نمایشگاه های زیادی برگزار شده، اما در این مدت، پولی به دولت پردخت نشده است.

وی افزود: مشکل اصلی، اختلاف بر سر قیمت زمین نمایشگاه بین المللی است، هیات مدیره نمایشگاه خواستار پرداخت پول زمین به قیمت یک دهه پیش و زمان واگذاری هستند، اما بر اساس قانون، پول زمین باید به قیمت روز پرداخت شود.

معاون املاک و حقوق اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی تصریح کرد: قیمت زمین بارها توسط کارشناسان دادگستری، تعیین و به هیات مدیره شرکت نمایشگاه، ابلاغ شده است اما آنان از پرداخت آن امتناع کرده اند.

ایران‌پناه با اشاره به اینکه مهلت کارشناسی ها هم به سر رسیده است و در صورت اعلام پرداخت پول زمین به قیمت روز، باید کارشناسی ها دومرتبه انجام شود گفت: پول زمین در موعدمقرر، پرداخت نشده است و اکنون راه و شهرسازی استان، دادخواست خلع ید را به محاکم قضایی برده است.

وی با بیان اینکه حدود هشت هکتار زمین در اختیار شرکت نمایشگاهی است افزود: دریافت اجرت المثل ایام تصرف آن به مدت ۹ سال هم از دستگاه قضا درخواست شده است و تلاش داریم تا، اجرت مربوط به برگزاری نمایشگاه های مختلف که منجر به کسب درآمد برای بخش خصوصی شده است، محاسبه و دریافت کنیم.

وی اظهار داشت: تحقق خواسته شرکت نمایشگاهی مبنی بر واگذاری زمین با قیمت سال های گذشته میسر نیست و زمین باید با قیمت کارشناسی در اختیار این شرکت قرار گیرد.

معاون املاک و حقوق اداره کل راه و شهرسازی خراسان شمالی گفت: قیمت زمین باید بر اساس قیمت کارشناسی شده باشد و نمی توان زمین را با قیمت سال های پیش به این شرکت واگذار کرد و این امر برای صیانت از حقوق مردم و جلوگیری از تضییع حق مردم است.

علی اکبر خدابنده، مدیرعامل وقت نمایشگاه بین المللی بجنورد هم پیش از این، بلاتکلیفی سند زمین را سدی برای توسعه این نمایشگاه و سرمایه گذاری در آن عنوان  کرده و گفته بود که زمین هشت هکتاری این نمایشگاه در اختیار ما است اما دریافت سند به علت اختلاف نظر بر سر قیمت واگذاری این زمین، تاکنون به طول انجامیده است.

به گزارش ایرنا، بلاتکلیفی نمایشگاه بین المللی بجنورد و چانه زنی بر سر قیمت زمین تا کنون ادامه داشته است و شرکت نمایشگاهی خواستار واگذاری زمین با قیمت سال های گذشته است و در برابر پرداخت بهای زمین با قیمت روز که توسط کارشناسی رسمی دادگستری تعیین می شود، مقاومت نشان داده است.

بر اساس این گزارش نمایشگاه بین المللی در بجنورد تاکنون بلاتکلیف مانده و برای توسعه آن اقدام جدی انجام نشده است و واگذاری زمین به ساخت نمایشگاه بین المللی در سایت ارکان بجنورد یک دهه است که به علت تعیین قیمت با مشکل روبه رو بوده و توسعه آن در حد ۲ سوله باقی مانده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.