حجت الاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی در خطبه های آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه بجنورد اظهار داشت: مدارا کردن با دشمن و استکبار، بس است.

وی در ادامه گفت: گام چهارم ایران برای کاهش تعهدات برجامی، آغاز شده است، ضمن قدردانی از دولت، باید تلاش شود که قدم‌ها بزرگ‌تر برداشته شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی افزود: دولت ایران با رهنمود رهبر معظم انقلاب، حرکت نرم را آغاز کرد، در جریان برجام، ایران بر سر پیمان ماند و پایبندی به تعهد را نشان داد اما آنان بدعهدی خود را اثبات کردند.

وی افزود: با وجود این، ایران فرصت داد اما باز هم بر دنیا نشان داده شد که دشمن و استکبار بر سر تعهد نیست.

وی تصریح کرد: ما پایبندی را بر عهد نشان دادیم اما باید امید را از آمریکا قطع کنیم، صفت و ویژگی گرگ، غارتگری، حرص و طمع کاری است.

امام جمعه بجنورد در بخش دیگر سخنان خود به فرا رسیدن هفته وحدت اشاره کرد و گفت: تبریک ایام هفته وحدت، به معنای متراکم و منسجم کردن انرژی های مسلمانان است، وحدت یک تاکتیک نیست بلکه یک راهبرد است.

حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی گفت: اگر استکبار در عراق و جای دیگر به دنبال تفرقه در میان شیعه و شیعه و یا شیعه و سنی است به این علت است که به قدرت وحدت پی برده است.

وی با تاکید بر اینکه نباید با اختلاف ها، انرژی را هدر دهیم افزود: وحدت، یک راهبرد است، سیاست انگلیس و البته استکبار بر این است که تفرقه اندازد و حکومت کند، اما اکنون خود گرفتار همان شده است.

وی گفت: استکبار به دنبال این است که کشورهای ایران، عراق، ترکیه و عربستان را از هم جدا کند، تلاش دارد تا این چهار کشور را به ۱۴ کشور بدل کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با اشاره به وقایع مصادف با ولادت پیامبر اسلام (ص) گفت: خاموش شدن آتش آتشکده ها و یا در هم ریختن کاخ، نشان از این است که دین اسلام با استکبار سازگاری ندارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.