اخبار مرتبط

در پیامی توئیتری مطرح شد؛

سعید خسروی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نیاز به جذب بیش از 12 هزار معلم تربیت بدنی به علت پراکندگی جمعیت دانش آموزی ایجاد شده است و اگرنه، با همین تعداد نیرو می توان نیاز های مدارس را پوشش داد.
وی افزود: اکنون بیش از 33 هزار معلم تربیت بدنی در مدارس کشور مشغول به فعالیت هستند که قریب به اتفاق آنان دانش آموخته همین رشته بوده و متخصص هستند.
خسروی گفت: معلمان غیر متخصص در رشته تربیت بدنی مربوط به مدارس ابتدایی است و البته در این زمینه، کارشناسان معتقد هستند که در دوره ابتدایی، باید یک معلم امر آموزش را بر عهده داشته باشد و البته باید آموزگاران متولی تدریس دوره ابتدایی، توانمند شوند.
معاون مدیرکل دفتر معاونت تربیت بدنی و فعالیت‌های ورزشی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: بر این اساس بیش از 69 هزار آموزگار دوره ابتدایی، آموزش های لازم در زمینه تربیت بدنی را فرا گرفته اند.
وی درباره جذب نیروی انسانی تربیت بدنی در آموزش و پرورش اظهار داشت: هر ساله 700 تا 800 نفر دانشجوی تربیت بدنی در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته می شوند تا به نیازهای آموزش و پرورش پاسخ داده شود و شماری هم از طریق آزمون های استخدامی جذب می شوند.
خسروی در بخش دیگر سخنان خود، یکی از رسالت های معلمان تربیت بدنی را شناسایی ناهنجاری قامتی دانش آموزان عنوان کرد و گفت: بر اساس تفاهم نامه با استان ها، پیمایش و غربالگری مشکلات قامتی دانش آموزان در دستور کار است.
وی تصریح کرد: شناسایی این مشکلات پیش از این هم انجام می شد اما امسال نظام مندتر از گذشته در حال شناسایی هستیم که البته نتایج آن هنوز به دست نرسیده است.
وی با بیان اینکه بیش از 300 کانون حرکات اصلاحی در آموزش و پرورش ایجاد شده است خاطرنشان کرد: دانش آموزان برای رفع مشکلات و اصلاح ساختار قامتی، به کانون حرکات اصلاحی متعلق به آموزش و پرورش معرفی می شوند و در صورت نیاز به مراکز درمانی ارجاع داده می شوند.
معاون مدیرکل دفتر معاونت تربیت بدنی و فعالیت‌های ورزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: بخشی از مشکلات ساختار قامتی دانش آموزان، ژنتیکی و بخشی مربوط به سبک زندگی است و به طور مثال یکی از علت های مشکلات قامتی دانش آموزان را استفاده از گوشی های تلفن همراه است.
7185/ 6042
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

در پیامی توئیتری مطرح شد؛

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.