اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا ولی الله حیاتی سه شنبه شب در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر این استان، خواهان ارائه برش استانی از طرح مبارزه همه جانبه با مواد مخدر شد و افزود: این طرح باید با دقت مطالعه، چکش کاری و بومی سازی شود تا بتوان بعد از جمع بندی، از ستاد مرکزی در این خصوص مصوبه گرفت.
وی با اشاره به وضعیت نابسامان مرکز نگهداری از معتادان استان، تاکید کرد: نباید کرامت انسانی زیر سئوال برود و لازم است راهکاری فوری برای بهینه سازی اردوگاه کنونی ترک اعتیاد اتخاذ شود.
حیاتی افزود: باید در نشستی با حضور مدیرکل امور اجتماعی و شوراها، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و فرماندار این مساله بررسی و جمع بندی آن به استاندار ارائه شود تا پس از مطرح کردن با وزیر کشور، زمینه انجام اقدامی ماندگار در این خصوص فراهم شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: متاسفانه بر فعالیت سازمان های مردم نهاد مرتبط با اعتیاد و اعتباری که به آنها تزریق می شود، نظارت کافی نداریم.
حیاتی افزود: ضروری است هیات نظارت بر سازمان های مردم نهاد، فعال شده و اقدامات سمن های این حوزه را رصد کند تا فعالیت آنها نتیجه عکس ندهد.

* تدوین طرح عملیاتی مبارزه با مواد مخدر
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی نیز در این جلسه گفت: با تاکید استاندار و تعیین مهلت 10 روزه استاندار برای تدوین طرحی عملیاتی، طرح استانی مبارزه همه جانبه با مواد مخدر تدوین شد.
احمد ریواده افزود: 255 عملیات اجرایی در قالب طرح های بلند و کوتاه مدت مدون شده و نخستین برنامه ایجاد اردوگاه کار توسط سپاه جوادالائمه است تا بتوان معتادان متجاهر را در آن نگهداری کرد.
وی افزود: طرح دیگری که پیگیری می شود جداسازی و درمان کودکان و معتادان زیر 17 سال است که در این رابطه شیوه نامه ای تهیه شده که این افراد توسط دانشگاه علوم ‌پزشکی و زیر نظر پزشکان متخصص درمان شوند.

* معتادان چندروزه جمع آوری می شوند
فرمانده انتظامی خراسان شمالی نیز با بیان این که جمع آوری معتادان در چند روز انجام پذیر است، گفت: چیزی که مهم است نگهداری این افراد است و این در حالی است که این افراد امروز جمع آوری شده و چون جایی برای نگهداری آن ها فراهم نشده، فردا آزاد می شوند.
سردار علیرضا مظاهری افزود: تا زمانی که امکانات لازم برای نگهداری این افراد تامین نشود، دستگیری این افراد بی نتیجه است و این جلسات نیز خروجی مناسبی نخواهد داشت.
وی با انتقاد از تامین نشدن اعتبارات مورد نیاز این بخش، افزود: قرار بود 500 میلیون ریال اعتبار در این خصوص به ناجا داده شود اما 4 استاندار تغییر کرد و اعتباری را که خود آنها مصوب کرده بودند هنوز به دست ما نرسیده است.

* رشد 88 درصدی کشف مواد مخدر صنعتی در استان
سردار مظاهری از رشد کشفیات مواد مخدر در مقایسه با سال قبل خبر داد و اظهار داشت:
امسال میزان کشفیات مواد مخدر صنعتی در استان ۸۸ درصد و مواد مخدر سنتی 10 درصد نسبت به مدت مشابه پارسال رشد یافته است.
وی افزود: این در حالی است که شمار دستگیر شدگان ما در مقایسه با سال قبل، به علت نبود ظرفیت مناسب برای نگهداری، کاهش 11 درصدی داشته است.
ب/5132
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.