مسئول فنی آزمایشگاه مرجع کرونای دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در حال حاضر نتیجه تمام نمونه‌های آزمایشگاهی کرونا در مناطق زیر پوشش این دانشگاه از نوع سویه دلتا بوده است.

مسئول فنی آزمایشگاه مرجع کرونای دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در حال حاضر روزانه هزار آزمایش کرونا در مناطق زیر پوشش این دانشگاه انجام می‌شود که طبق بررسی‌ها نتیجه تمام نمونه‌های آزمایشگاهی از نوع سویه دلتا بوده است.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، دکتر سعید عامل جامه‌دار روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در مشهد افزود: نمونه‌های مربوط به بیماران بستری در بیمارستانهای تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و مجموعه‌ای از بیماران سرپایی مراجعه کننده به مراکز بهداشتی دانشگاه دریافت شده است.

وی اضافه کرد: آمار بیماران مراجعه کننده به مراکز بهداشتی در بخش بستری و سرپایی دانشگاه علوم پزشکی همچنان در حال  افزایش است که از ۹۵ درصد مراجعه‌کنندگان به مراکز منتخب کرونا با علایم مشکوک نمونه گرفته می‌شود.

دانشیار گروه ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: آزمایشگاه مرجع کرونای این دانشگاه با تمام توان در خدمت تشخیص بیماران کرونایی است تا بتوانند روند درمان خود را به سرعت آغاز کنند.

عامل افزود: ویروس کرونای دلتا، نوع بسیار مسری این ویروس است که برای نخستین‌ بار در هند شناسایی شد و در حال انتشار در سراسر جهان است که در مقایسه با ویروس اصلی کرونا حدود ۱۵ جهش پیدا کرده و قدرت سرایت بسیار دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.