رئیس اتحادیه فروشندگان گیاهان دارویی مشهد از افزایش بی رویه قیمت این محصولات در یک سال گذشته انتقاد کرد.

رئیس اتحادیه فروشندگان گیاهان دارویی مشهد گفت: در طول یک سال گذشته شاهد افزایش 50 درصدی قیمت‌های گیاهان دارویی هستیم.

به گزارش جماران، سید حسن بخارایی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص وضعیت بازار گیاهان دارویی مشهد اظهار کرد: در یک سال گذشته و در مدت شیوع  بیماری کرونا نرخ گیاهان دارویی به شدت و  بی رویه افزایش پیدا کرد. این افزایش قیمت‌ها به دلیل نوسانات قیمت گیاهان دارویی در بازار اتفاق افتاده به طوری که شاهد افزایش 50 درصدی قیمت‌های گیاهان دارویی بودیم.

وی در مورد دلایل افزایش  قیمت‌های گیاهان دارویی افزود: دلایل مختلفی از جمله  وضعیت اقتصادی، نوسانات نرخ ارز و ... در این مساله دخالت دارند. این افزایش قیمت‌ها تنها به صنف فروشندگان گیاهان دارویی مربوط نبوده و بر تمام صنوف تاثیر خود را گذاشته است.

رئیس اتحادیه فروشندگان گیاهان دارویی مشهد خاطر نشان کرد: در حال حاضر 800  واحد صنفی فروش گیاهان دارویی در مشهد  فعالیت می‌کنند اما این واحدهای صنفی به دلایلی از جمله حساسیت‌های مختلف از طرف وزارت بهداشت و درمان با محدودیت‌های مختلفی در زمینه کار و فروش  رو به رو هستند. روز به روز نیز بر  تعداد این واحدهای صنفی افزوده می‌شود اما تقاضا کرده‌ایم تا سقف صدور پروانه‌های کسب در این زمینه بسته شود. در مشهد در یک ماه گذشته به دلیل تخلف  40 واحد صنفی پلمپ شده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.