اخبار مرتبط

حجتعلی شایانفر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای امسال تا کنون در استان به طور متوسط ۳۵ میلی‌متر بارش باران ثبت شده است که در مقایسه با میانگین  پارسال که ۶.۸ میلی‌متر است  معادل ۲۸.۲ میلی‌متر افزایش دارد.

وی اضافه کرد: در پی بیش از سه روز بارندگی در استان خراسان رضوی بیشترین میزان بارش در مشهد  با ۷۲.۶ میلی‌متر و کمترین میزان بارش در قوچان با ۱۰ میلی‌متر بارش گزارش و ثبت شده است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری خراسان رضوی گفت: این حجم فراوان بارش نشان از ترسالی دارد و با توجه به پیش‌بینی اداره کل هواشناسی مبنی بر فعالیت سامانه جدید بارشی از هفته آینده، از مردم می خواهیم تا همچنان همکاری کرده و از هر گونه حضور در بستر رودخانه‌ها، قرار گرفتن در مسیرهای سیلابی و رفتن به مکانهای دور از دسترس خودداری کنند.

شایانفر با اشاره به این که خسارات ناشی از بارندگیهای امسال در بخش راه، تاسیسات زیربنایی، مسکونی و کشاورزی ثبت شده است افزود: میزان خسارت در بخش کشاورزی ۵۰ میلیارد ریال برآورد شده و در سایر بخش‌ها همچنان ارزیابی و برآورد خسارات در حال انجام است.

بر اساس پیش‌بینی اداره‌ کل هواشناسی خراسان رضوی سامانه جدید بارشی از روز شنبه هفته آینده و در روز نهم فروردین ماه فعالیت خود را آغاز می‌کند.

انتهای پیام

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.