مدیر جهاد کشاورزی تربت جام روز دوشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: در اجرای این طرح، هر کیلوگرم زعفران نگین به قیمت ۱۰۵ میلیون ریال، شبه نگین ۹۵ میلیون ریال، پوشال درجه یک ۹۰ میلیون ریال و پوشال معمولی ۸۲ میلیون ریال خریداری می‌شود.

اصغر خوشخو افزود: طرح خرید تضمینی زعفران که برای سومین سال در این شهرستان اجرا می‌شود تا پایان آذر ماه ادامه دارد.

وی ادامه داد: روزانه افزون بر ۵۰۰ کیلوگرم زعفران خشک در تنها مرکز خرید شهرستان تربت‌جام خریداری می‌شود که ۳۰ درصد مبلغ کارشناسی شده زعفران به کشاورزان بعد از تایید محصول پرداخت می‌شود و ۷۰ درصد دیگر آن پس از عقد قرارداد در مدت کوتاهی پرداخت خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی تربت‌جام گفت: با توجه به قیمت های مصوب شده دولتی در سال جاری استقبال کشاورزان از خرید تضمینی محصول زعفران در این شهرستان ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

خوشخو افزود: پارسال ۱۰.۵ تن زعفران از کشاورزان تربت‌جامی خریداری شد و پیش بینی می‌شود امسال بیش از ۱۰ تن زعفران خشک از کشاورزان این شهرستان خریداری شود.

تربت‌جام در فاصله ۱۶۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد چهار هزار و ۹۸۰ هکتار سطح زیرکشت زعفران دارد که این میزان نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد افزایش پیدا کرده است و سالانه بیش از ۲۰ تن زعفران در این شهرستان تولید می‌شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.