مدیرکل گمرک دوغارون تایباد روز دوشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: بازار هرات دومین بازار مهم کشور افغانستان است که با این گذرگاه رسمی ۱۲۰ کیلومتر فاصله دارد.
محمد کوه گرد افزود: انواع مصالح ساختمانی، مواد غذایی و میوه و تره بار از مهمترین اقلام صادراتی است که از گمرک دوغارون به سمت بازارهای افغانستان صادر می شود.

وی ادامه داد: مهمترین اقلام وارداتی از افغانستان به گمرک دوغارون انواع دانه های روغنی و سنگ های ساختمانی است.

مدیرکل گمرک دوغارون تایباد گفت: روزانه ۳۵۰ دستگاه کامیون از طریق این گمرک صادرات و ترانزیت انواع کالا به افغانستان را انجام می دهند و ۳۵۰ دستگاه کامیون خالی و ۱۲ دستگاه کامیون همراه با بار هم از افغانستان وارد گمرک دوغارون می شوند.
کوه گرد افزود: در مجموع یک سوم کالاهای مورد نیاز بازارهای کشور افغانستان از طریق گمرک مرزی دوغارون تامین می شود.

وی ادامه داد: سالانه افزون بر یک میلیون تن انواع کالا به ارزش بیش از یک میلیارد دلار از گمرک دوغارون به سمت افغانستان صادر می شود.
او با بیان این که در حال حاضر بیش از ۲۰۰ شرکت حمل و نقل و تجاری در مرز دوغارون فعالیت دارند افزود: هم اکنون ۱۰۰ درصد فعالیت های گمرکی در گمرک مرزی دوغارون بر اساس سامانه جامع امور گمرکی انجام می شود.
گمرک دوغارون در ۱۸ کیلومتری شهر تایباد و همجوار با کشور افغانستان با قدمتی ۱۰۰ ساله در زمره پنج گمرک برتر کشور از نظر حجم عملیات صادرات و ترانزیت خروجی محسوب می شود.
تایباد در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.