حجت الاسلام علی خضریان روز شنبه در نشست هم اندیشی استادان حوزه و دانشگاه که به مناسبت هفته بسیج با موضوع جریان شناسی سیاسی در دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه برگزار شد، افزود: در طول بیش از چهار دهه از عمر با برکت انقلاب، دشمنان از هیچ تلاش و کوششی برای ضربه زدن به این نظام الهی دریغ نکردند اما درایت رهبری و وحدت و انسجام ملی، باعث خنثی شدن تمام دسایس سازمان یافته آنان شد.

وی با بیان اینکه مردم با حضور در میدان‌های مختلف، عشق به نظام و ولایت را به نمایش گذاشتند و ثابت کردند که حافظ دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی هستند ادامه داد: نظام اسلامی از پشتوانه قوی مردمی برخوردار است و حضور با بصیرت مردم در عرصه‌های مختلف انقلاب موید این مطلب است.

وی وحدت حوزه و دانشگاه را از مهمترین اصول جامعه اسلامی دانست و گفت: دشمن از وحدت جامعه اسلامی وحشت دارد و تمام برنامه‌ریزی‌های آن برای از بین بردن وحدت در جامعه به شیوه‌های مختلف بوده است. 

حجت الاسلام خضریان افزود: فضای آزاداندیشی و انتخاب‌های عقلانی باید در بستر حوزه و دانشگاه نهادینه و سپس به جامعه تزریق شود و باید بدانیم انتخاب از روی احساسات و موج سواری رسانه‌ای باعث بروز مشکلات عدیده در کشور خواهد شد که باید از آن پرهیز کرد.

حجت الاسلام حسین صافدل سرپرست نهاد نمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه نیز گفت: با توجه به نقش مهم استادان حوزه و دانشگاه در فرهنگ سازی اجتماعی، نیاز است بنیه سیاسی و فرهنگی آنها نیز از جهات مختلف تقویت شود که در این راستا نشست‌های هم اندیشی با موضوعات مختلف سیاسی و فرهنگی با همکاری معاونت آموزشی و پژوهشی دانشگاه برنامه‌ریزی شده است.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه با زیرپوشش داشتن سه شهرستان تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت این شهرستان‌ها خدمات می‌دهد.
این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۰ تخت در مه‌ولات دارد.
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری مشهد واقع است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.