محمود دلپسند روز سه‌شنبه در نشست خبری افزود: این کانون بر اساس قوانین و مقررات موضوعه کانون و با نظارت قانونی و مستمر بر عملکرد کارشناسان زیرپوشش و با رعایت صرفه و صلاح متقاضیان و توجه خاص به صیانت از حقوق بیت‌المال از آمادگی کامل در این زمینه برخوردار است.

وی اظهار داشت: این کانون به عنوان یکی از توانمندترین مراکز علمی تخصصی در راستای برقراری حق و عدالت در خدمت مراجع قضایی، دستگاه اجرایی و مردم است.

وی با تاکید بر ضرورت آگاهی بخشی به مردم در ارتباط با انجام مشاوره گفت: مشکلات قضایی که مردم با آن مواجه هستند با انجام مشاوره های کارشناسی کاهش می یابد.

دلپسند افزود: مباحث کارشناسی در صدور احکام قضایی بسیار با اهمیت و اثرگذار است و مسئولیت کارشناسان در صدور احکام قضایی را افزایش می‌دهد.

وی با اشاره به هزینه های کارشناسی اظهار داشت: هزینه هر کارشناس بستگی به پرونده آن دارد که از یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال تا ۳۰۰ میلیون ریال است که کارشناسان این کانون از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۳۵ مورد گزارش کارشناسی را به صورت رایگان برای اقشار کم درآمد انجام داده اند.

وی گفت: گزارش کارشناس دادگستری باید طوری تنظیم شود که شخص کارشناس به آن معتقد باشد و این اعتقاد مستلزم رعایت قوانین، مقررات و تکلیف شرعی است.

دلپسند با اشاره به آموزش اعضای کارشناس این کانون افزود: کلاس آموزشی در زمینه های مختلف توسط کمیته آموزش کانون کارشناسان دادگستری خراسان رضوی برگزار شده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.