سید کمال میرزایی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: محصول زعفران کشاورزان در صورتی خرید حمایتی می شود که محصول تولیدی امسال باشد.
وی ادامه داد: کشاورزان رشتخواری می توانند با مراجعه به جهاد کشاورزی و دریافت معرفی نامه و همراه داشتن مدارک شناسایی از جمله کارت ملی و شماره حساب بانک کشاورزی به اتحادیه تعاون روستایی این شهرستان واقع در بلوار امام رضا(ع) رو به روی جمعیت هلال احمر برای فروش مراجعه کنند.
وی با تاکید براینکه قیمت محصول زعفران پس از بررسی در آزمایشگاه توسط کارشناسان تعیین می شود ادامه داد: محصول زعفران تحویلی از کشاورزان در چهار رده و بر اساس کیفیت محصول با قیمت پوشال معمولی هر کیلوگرم ۸۲ میلیون ریال، پوشال مرغوب هر کیلوگرم ۹۰ میلیون ریال، شبه نگین هر کیلوگرم ۹۵ میلیون ریال و زعفران نگین ۱۰۵ میلیون ریال تعیین خواهد شد.

رییس اداره تعاون روستایی رشتخوار گفت: پارسال در قالب طرح خرید حمایتی بیش از هشت تن محصول زعفران کشاورزان رشتخواری خریداری شد.

شغل بیش از ۸۰ درصد مردم رشتخوار، کشاورزی و دامپروری است و محصول زعفران از جمله سه محصول مهم تولیدی در این شهرستان است. در رشتخوار با سطح زیر کشت ۶ هزار و ۳۰۰ هکتار مزارع زعفران، سالیانه بیش از ۲۰ تن زعفران خشک  تولید می شود.

رشتخوار با ۶۶۵ هزار نفر جمعیت در ۲۰۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.