اخبار مرتبط

دکتر مهدی فتحی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: نخستین کنگره بین المللی آسیایی هیپنوتیزم همزمان با ششمین کنگره بین المللی هیپنوتیزم روزهای 23 تا 26 مهر ماه امسال در مشهد برگزار می شود.
وی اظهار داشت: میهمانان خارجی این کنگره از کشورهای مختلف نظیر چین، اندونزی، ژاپن، هند، ارمنستان، ترکیه، سوئد، سوئیس، بلژیک، آلمان، فرانسه، اتریش، لهستان، فنلاند، دانمارک، اروگوئه و مکزیک خواهند بود.
وی شرکت کنندگان در این کنگره را بیش از یک هزار نفر از داخل و خارج کشور شامل متخصصان حوزه های روانشناسی و روانپزشکی، رشته های مختلف پزشکی، بیهوشی، دندانپزشکی، مامایی و پزشکی ورزش عنوان کرد.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مهم ترین محورهای مقالات این کنگره چهار روزه را هیپنوتیزم در طب، عصب شناسی و مغز شناسی هیپنوتیزم، تکنولوژی نوین در هیپنوتیزم، جراحی زنده با هیپنوتیزم، هیپنوتیزم در ورزش و هپینوتیزم در دندانپزشکی ذکر کرد.
فتحی گفت: 14 انجمن هیپنوتیزم معتبر دنیا، رئیس انجمن بین ‌المللی هیپنوتیزم و پنج نفر از اعضای هیأت رئیسه‌ این انجمن در کنگره‌ بین المللی آسیایی هیپنوتیزم در مشهد حضور خواهند داشت.
هیپنوتیزم، کاربرد وسیع در درمان بیماری های مختلف از جمله اختلالات اضطرابی، طب زنان و زایمان، دندانپزشکی، مداخلات روانشناختی و حین و بعد از عمل های جراحی نیازمند بی دردی دارد.
ایران قطب هیپنوتیزم آسیاست بطوری که تعداد جراحی های انجام شده با استفاده از روش هیپنوتیزم در ایران از تعداد این جراحی ها در کشورهای آسیایی بیشتر است.
طی 15 سال اخیر افزون بر 350 جراحی با استفاده از روش هیپنوتیزم، بدون استفاده از داروی بیهوشی و بی حسی در ایران انجام شده که بیشتر آنها در مشهد بوذه است.
3027 / 6053
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.