اخبار مرتبط

مهران حسین زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 63 نفر از پرسنل خدمات شهری در قالب 13 گروه رفع آبگرفتگی معابر با 23 دستگاه ماشین آلات سنگین شامل لودر، گریدر، مینی لودر، کمپرسی، تانکر آب و خودروهای سبک در عملیاتهای رفع آبگرفتگی فعالیت داشتند.
وی ادامه داد: گروههای خدمات رسان شهرداری گناباد یکشنبه تا سه شنبه در آماده باش کامل قرار دارند و در سطح شهر به خصوص در اطراف کانالها و مسیلها که احتمال سیلاب وجود دارد حاضرند و ضمن گشودن انسداد آنها نسبت به برطرف کردن مشکلات تردد شهروندان اقدام می کنند.
بر اساس پیش بینیهای اداره کل هواشناسی خراسان رضوی بارش شدید باران که از شنبه شب در این استان آغاز شده تا فردا 27 فروردین ادامه دارد.
بارندگی شدید در این مدت موجب جریان سیل در شهرستانهای کلات، درگز و سرخس واقع در شمال و بجستان در جنوب خراسان رضوی و خساراتی در این مناطق شده است. شدیدترین این خسارتها مربوط به شهر کلات به خاطر آبگرفتگی دهها منزل مسکونی است که منجر به تخلیه یکی از محلات آن شد.
همچنین تاکنون هفت سد در این استان سرریز شده و چهار سد دیگر در آستانه سرریزشدن قرار گرفته اند. هشت رودخانه نیز در نقاط مختلف خراسان رضوی به خاطر حجم بارشهای شدید سیلابی شده اند با این وجود به خاطر تمهیدات و اقدامات پیشگیرانه دستگاههای مسئول و نظارت مستقیم استاندار خراسان رضوی و دیگر مدیران استانی تاکنون سیل در این خطه تلفات جانی نداشته است.
بارش بیش از 20 میلی متر باران طی 24 ساعت گذشته در گناباد نیز منجر به سیلابی شدن و آبگرفتگی معابر در برخی مناطق این شهرستان شده است.
شهرستان 89 هزار نفری گناباد در 287 کیلومتری جنوب مشهد واقع است.
1922/2095
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.