اخبار مرتبط

دکتر محمدحسن زدا روز چهارشنبه در حاشیه بهره برداری از ساختمان جدید مدیریت درمان تامین اجتماعی خراسان رضوی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: طرح نهادینه سازی خدمات از طریق نسخه های الکترونیکی دفترچه های تامین اجتماعی و حذف دفترچه های درمانی یک پروژه ملی می باشد که سازمان تامین اجتماعی در اجرای آن پیشرو است.
وی به مزایای این طرح اشاره و بیان کرد: پیش از این دفترچه های تامین اجتماعی مانند چک سفیدامضا بود و اختیار آن در دست این سازمان نبود لذا هرکس به میل خودش از آنها استفاده می کرد. کنترل هزینه ها، نظارت بر رفتار پزشکان در نسخه نویسی و داروهای تجویزی از جمله مزایای طرح حذف دفترچه های کاغذی هستند.
سرپرست سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: با رفع مشکل 'امضای الکترونیک پزشکان' که همکاری سازمان نظام پزشکی را می طلبد طرح حذف دفترچه های درمانی کاغذی در تمام مراکز درمانی تامین اجتماعی سطح کشور قابل اجرا است.
وی همچنین گفت: خراسان رضوی یکی از استانهای پیشروی کشور در طرح حذف دفترچه های تامین اجتماعی در سطح کشور است.
دکتر زدا در ادامه به افتتاح 31 طرح در حوزه مدیریت درمان تامین اجتماعی در 15 استان کشور همزمان با دهه فجر امسال اشاره و بیان کرد: دیروز عملیات ساخت درمانگاه تامین اجتماعی در شهرستان چناران آغاز شد و امروز هم ساختمان جدید مدیریت درمان تامین اجتماعی خراسان رضوی و دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی این استان که ساختمان قبلی اش فرسوده بود و قدمتی 60 ساله داشت به بهره برداری رسید.
سازمان تامین اجتماعی از سال 1396 اقدام به حذف دفترچه‌های کاغذی کرد. مطابق این طرح، بیمه ‌شدگان تامین اجتماعی باید بتوانند در تمامی کشور تنها با ارائه شماره ملی خدمات دریافت کنند بطوری که هم در بخش ویزیت و هم در بخش نسخه‌ پیچی تمام مراحل به شکل الکترونیکی انجام شود و در داروخانه ‌ها نیز بدون معطلی به بیمه‌ شدگان داروعرضه گردد.
هم اکنون در تمامی مراکز ملکی تامین اجتماعی خدمات به شکل الکترونیکی ارائه می شوند و دفترچه‌های کاغذی از این فرآیند حذف شده اند.
3027/1922
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.