محمدصادق معتمدیان روز جمعه با سفر به بخش دیهوک شهرستان طبس، به طور سرزده در محل مصلای نمازجمعه این بخش حضور یافت و در جمع مردم با اشاره به سیاست استفاده از ظرفیت همه دستگاه‌ها برای محرومیت‌زدایی در مناطق مختلف استان گفت: با حضور معاون اول رییس جمهوری برای اجرای این برنامه در چهار شهرستان مرزی زیرکوه، درمیان، سربیشه و نهبندان با استفاده از ظرفیت سپاه پاسداران، بنیاد مستضعفان، بنیاد برکت و کمیته امداد امام خمینی (ره) تعیین تکلیف شده است.

وی افزود: برنامه دوم این است که برای محرومیت‌زدایی در برخی بخش‌ها مثل دیهوک که نسبت به شاخص‌های توسعه از میانگین کشوری عقب‌تر هستند از توان برخی شرکت‌های بزرگ دولتی و دستگاه‌های خدمات‌رسان استفاده شود، در همین راستا اعتبارات ویژه‌ای برای بهسازی شهر دیهوک به این بخش تخصیص یافته است.

استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: همه تلاش‌ها برای انجام وظیفه خدمتگزاری به مردم انجام می‌شود.

وی حمایت‌های همه جانبه مردم از انقلاب و نظام را ستود و گفت: ورود مردم در اتفاقات اخیر توطئه اغتشاشگرانی که به دنبال آشوب و ناامن‌سازی کشور بودند را نقش بر آب کرد.

معتمدیان با اشاره به خواسته مردم مبنی بر گازرسانی به بخش دیهوک خاطرنشان کرد: پروژه گازرسانی به بخش دیهوک به صورت موقت از طریق سیستم  CNG در اردیبهشت ماه راه‌اندازی شد اما بنا به درخواست‌های به حق مردم، بحث تغییر شرایط موجود در دستور کار قرار گرفت.

وی گفت: اجرای خط انتقال گاز به دیهوک به طول ۶۹ کیلومتر، ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که با برنامه‌ریزی صورت گرفته، اواخر دی ماه با مشخص شدن پیمانکار و تجهیز کارگاه، وارد فاز عملیاتی می‌شود.

نماینده عالی دولت در خراسان جنوبی با اشاره به این نکته که بازه زمانی تعریف شده برای این پروژه دو سال است افزود: با اجرای این پروژه که می‌تواند زمینه ساز تحول در منطقه باشد، روستاهای در مسیر هم از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند، زیرساخت‌های توسعه رقم خواهد خورد و واحدهای تولیدی زیادی از آن بهره خواهند برد.

وی در تشریح اقدامات صورت گرفته در زمینه بهسازی راه‌های این بخش هم گفت: برای سرعت بخشیدن به روند اجرای پروژه محور دیهوک - فردوس - بجستان ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار درخواست شده که امیدواریم با مجوزهای اخذ شده و با تضمین دولت به زودی شاهد افتتاح این پروژه باشیم.

معتمدیان گفت: در راستای بهسازی محور دیهوک به طبس، طی پیگیری‌هایی که در وزارت راه و شهرسازی انجام شد، به دنبال این هستیم که مجوز طرح جدیدی را در مجلس بگیریم تا به این مسیر اعتبارات خاصی اختصاص پیدا کند.

وی با اشاره به اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانی تعیین شده برای تکمیل مجتمع های آبرسانی استان در دو سال و نیم آینده، از تلاش استان برای رفع نیازهای آبی روستاهایی خبر داد که به صورت سیار آبرسانی می‌شوند.

وی به برنامه‌های دولت برای احداث یک هزار هکتار گلخانه در استان اشاره و تصریح کرد: سهم دیهوک از این پروژه مشخص شده و ما برای تامین زمین و زیرساخت‌های لازم متعهد شده‌ایم،   تسهیلات ارزان قیمت هم برای متقاضیان این طرح در نظر گرفته شده لذا امیدواریم با استقبال مردم شاهد اجرایی شدن این طرح در استان باشیم.

استاندار خراسان جنوبی گفت: پیش بینی ارزآوری این هزار هکتار گلخانه ۵۰۰ میلیون دلار است که تولید ۲۸۰ هزار تن محصولات گلخانه‌ای صادرات محور را به همراه دارد و می‌تواند برای هشت هزار نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد کند.

وی در پاسخ به درخواست‌های مردم درخصوص کمبود فضاهای آموزشی بخش هم گفت: برای احداث یک باب مدرسه ۶ کلاسه، یک باب مدرسه ۳ کلاسه و یک سالن چند منظوره کارگاهی برنامه‌ریزی شده و برای رفع نیازهای موجود و توسعه فضاهای آموزشی بررسی‌های دقیق‌تری صورت خواهد گرفت.

معتمدیان افزود: وجود مدارس کانکسی زیبنده استان نیست لذا حذف کامل این مدارس در دستور کار ماست و تا سال آینده هیچ مدرسه کانکسی در استان نخواهیم داشت.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی حجت الاسلام ایزدی امام جمعه دیهوک هم طی سخنانی ضمن تشکر از اقدامات دولت در این بخش، بهبود وضعیت راه ها، تامین فضاهای آموزشی مورد نیاز و شبانه روزی شدن درمانگاه را از مهمترین خواسته های مردم این منطقه برشمرد.

استاندار خراسان جنوبی همچنین با حضور در جمع نمازگزاران شهر دیهوک با مردم به گفت و گو پرداخت و مسائل و مشکلات آنها را از نزدیک بررسی کرد.

معتمدیان در ادامه سفر به طبس در مراسم بزرگداشت زنده یاد دکتر حسین صدقی از مفاخر این شهرستان و پدر علم هیدرولوژی ایران حضور یافت.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.