به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی روز دوشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی خط راه آهن بیرجند به یونسی با اشاره به اهمیت اجرای این طرح در کشور و منطقه افزود: ۵۰ کیلومتر زیرسازی طرح ساخت راه آهن یونسی به گناباد که قطعه نخست خط ریلی مشهد به زاهدان محسوب می‌شود، اجرا شده و از سمت زاهدان به سمت بیرجند هم در دست اجرا است.

وی خواستار توجه بیشتر مسئولان به سرعت بخشی در اجرای کیفی طرح راه آهن بیرجند شد و گفت: باید از ظرفیت‌های بخش‌های مختلف در این زمینه استفاده کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی هم گفت: با توجه به توسعه بندر چابهار ظرفیت‌های موجود جوابگوی نیاز نیست و باید از پتانسیل خط ریلی برای افزایش ترانزیت و جابه جایی کالا از این بندر به سمت آسیای میانه و اروپا بهره گرفت.

مهدی جعفری ادامه داد: ۴۲۴ کیلومتر از مجموع خط ریلی مشهد به زاهدان و چابهار در استان خراسان جنوبی قرار دارد و ۱۹۱ کیلومتر آن با انتخاب ۶ پیمانکار در دست اجرا است.

وی گفت: ۵۰ کیلومتر محور دو باند بیرجند به قائن به طول ۵۰ کیلومتر نیز به بهره برداری رسیده و ۲۵ کیلومتر دیگر در دست اجراست که تا خرداد سال آینده به بهره برداری می‌رسد.

طرح خط اتصال راه آهن بیرجند به یونسی ( استان خراسان رضوی) به عنوان یکی از مراحل احداث راه آهن مشهد به زاهدان و چابهار روز دوشنبه همزمان با سفر معاون اول رئیس جمهوری به خراسان جنوبی و با حضور مسعود سلطانی فر وزیر معین اقتصاد مقاومتی در خراسان جنوبی، معاون وزیر راه و شهرسازی، معاونان استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان آغاز شد.

این طرح به طول ۳۲ کیلومتر و با صرف اعتبار ۹۰۰ میلیارد ریال اجرا می‌شود.

خط ریلی یونسی بجستان به گناباد به عنوان قطعه نخست طرح اتصال مشهد به زاهدان نیز با پیشرفت فیزیکی بیش از ۵۰ درصد و با اعتبار ۴۸۰ میلیارد ریال در دست اجرا است.

۲۰۹۵*۳۰۲۸

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.