اخبار مرتبط

حجت‌الاسلام محمد مختاری در خطبه‌های نماز جمعه بیرجند در مصلای‌ المهدی(عج) افزود:  گزینه جنگ قطعا منتفی است، چون مستکبران از جنگ تحمیلی، جبهه مقاومت در دهه اخیر ، هدف قرار گرفتن پهپاد آمریکایی و توقیف کشتی انگلیسی عبرت گرفتند.

وی اظهار داشت: مذاکره در قاموس آمریکا و اروپا بر این اساس است که دور میز بنشینم هر چه آنها دیکته کردند ما عمل کنیم.

خطیب جمعه بیرجند ادامه داد: در مساله برجام چنین کردند و همه امتیازها را گرفتند لذا برجام به دهنشان مزه کرده است.

وی اضافه کرد: هر چه در طول ۴۰ سال نتوانستند انجام دهند با فریب مذاکره توانستند این تجربه شیرین را به دست آورند.

حجت‌الاسلام مختاری گفت: اگر رهبری و مردم به برجام تن دادند برای اتمام حجت و روشن شدن افکارعمومی ملت و دنیا بود.

وی با تاکید بر اینکه مردم و مسئولان تمام دنیا هوشیار و بیدار شدند و دیگر برجام تکرار نخواهد شد بیان کرد: هر کسی به دنبال برجام بوده و حرف از مذاکره بزند نفوذی و خائن به آرمان‌های انقلاب و خون شهدا است و هرگز مردم از او نخواهند گذشت‌.

امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به ۲ بخش نرم افزاری و سخت افزاری در سیستم اداری هر کشوری اظهار داشت: در کشور ما فرهنگ، قانون اساسی و  برنامه کلان در بخش نرم افزاری است و  در بخش سخت افزاری مردم،  مسئولان و مجریان  فرهنگ قرار دارند.

وی با بیان اینکه در بخش نرم افزای از سلامت کامل فرهنگ فاخر، غنی و قوی برخوردار هستیم  افزود: فرهنگ ما بهترین فرهنگ و افتخارآمیز بوده و قانون هم حداقل مشکلات را دارد که ایرادات جزئی  قابل بازنگری است.

حجت الاسلام مختاری اضافه کرد:اما کشورهای غربی و اروپایی در بخش نرم افزاری مشکل جدی دارند زیرا فرهنگ آنها مادی و پوچ است.

وی ادامه داد: آنها پیوسته تلاش می‌کنند چپاول بیشتر داشته و برنامه آنها مکر و فریب تزویر زر و زور قتل و خشونت‌ است که نمونه آن در طول تاریخ دیده می‌شود.

خطیب جمعه بیرجند با بیان اینکه ارمغان این فرهنگ چیزی جز ظلم ، بیداد و تبعیض نیست گفت: برخورد این نوع فرهنگ و خشونت، فریب و تزویر را در ظلم به مردم  فلسطین، لبنان، یمن، میانمار و غیره می‌بینیم که نفرین بر این فرهنگ کوک‌کش لیبرالی و کسانی که ملت را اسیر چنین انسانی‌های فریب کار می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه ملت ایران طعم شیرین فرهنگ قرآنی و اهل بیت چشیده‌اند و هرگز تن به فرهنگ استکباری نخواهند داد اضافه کرد: بخش نرم افزاری همان گام اول بود که مردم در طول ۴۰ سال هزینه‌هایی زیادی دادند تا فرهنگ و نظام اسلامی در کشور تثبیت شود اما بخش سخت افزاری گام دوم است که باید جدی‌تر برداریم.

حجت الاسلام مختاری افزود: در بخش سخت افزاری که مردم، مسئولان و مجریان هستند هم ما و هم کشورهای غربی مشکل دارند اما اگر کشور ما  از نظر اقتصادی مشکلاتی دارد که در شأن نظام و مردم نیست، از طرفی شنبه‌های فرانسه، ناامنی‌های هر روزه در آمریکا  و تظاهرات بشقاب بدست‌ها مایه ننگ است که برخی می‌خواهند چنین کشورهایی را الگوی ما جلوه دهند. 

 وی با بیان اینکه مشکلات کشورهای غربی ریشه در فرهنگ غلط آنها دارند گفت: فرهنگ دنیا طلبانه این نتیجه را دارد اما مشکلات ما ریشه در شیطنت ۴۰ ساله آمریکا و استکبار و قصور تقصیر خود ما و مسئولان ما دارد که به فرهنگ ناب اسلامی عمل نکردیم .

امام جمعه موقت بیرجند یادآور شد: دشمن از روی عداوت تلاش می‌کند این مشکلات را بیشتر و آسیب پذیرتر کند و اشکالات را به گردن بخش نرم افزاری بیاندازد و بگویند مشکلات از نظام و فرهنگ ما است.

وی با اشاره به مناسبت‌های پیش رو شهادت امام سجاد(ع) و ۳۱ شهریورماه آغاز هفته دفاع مقدس را یادآور شد و گفت: دفاع مقدس برای مردم برکات زیادی داشت و گنجینه‌ای از عبرت‌ها بود. 

حجت‌الاسلام مختاری با بیان اینکه مردم در جریان جنگ تحمیلی ثمره شیرین مقاومت فعال و تکیه بر توان داخلی را به خوبی چشیدند افزود: دشمنان شاهد شکست مفتحضانه و تحقیر ذلت بار توسط مردم بودند و این هم برای مردم و هم برای دشمنان درس و عبرت است. 

وی به آغاز سال تحصیلی جدید نیز اشاره کرد و گفت: دانش آموزان و دانشجویان مورد هدف اصلی دشمنان هستند لذا این جمعیت گرانبها و ارزشمند نیازمند توجه بیشتر هستند. 

خطیب جمعه بیرجند افزود: تصمیم گیران باید هماهنگ عمل کنند تا نظام آموزشی کشور از اساس متحول شود. 

وی گفت: نظام آموزشی فعلی متناسب با فرهنگ اسلامی و آرمان‌ها نظام اسلامی طراحی نشده که باید تحویل بنیادین پیدا کنند. 

حجت‌الاسلام مختاری با بیان اینکه فعالان فرهنگی حوزه و دانشگاه سال‌ها تلاش کردند تا سند تحول بنیادین آموزش پرورش طراحی و تصویب شد افزود: اما چند سال است که این سند معطل مانده و مورد بی‌مهری قرار گرفته است. 

وی ادامه داد: لذا از وزارت آموزش و پرورش و دولت تقاضای جدی داریم که مقدمات لازم برای اجرای این سند بنیادین فراهم شود وگرنه در خلاء های موجود برخی مغرضین به صورت خاموش امثال سند ننگین ۲۰۳۰ را اجرا می‌کنند تا فرهنگ ناب به ابتذال کشیده و به کشور دچار آسیب بزنند. 

امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: معلمان و اساتید که رکن دوم جمعیت و جریان آموزش و پرورش هستند باید رسالت معلمی را بیش از پیش ایفا کنند و بدانند که فرهنگ ناب اسلامی بزرگترین سرمایه است لذا باید مطالبه جدی داشته باشند تا سند تحول بنیادین پیاده شود. 

وی افزود: دانش آموزان و دانشجویان نیز مهمترین بخش هستند که باید بیش از همه بیشترین سهم را در مطالبه‌گری داشته باشند که مبادا فرهنگ ناب اسلامی را دشمن برباید و آنها را گرفتار فرهنگ مبتذل لیبرالی کند. 

حجت‌الاسلام‌ مختاری اظهار داشت: خانواده‌ها نیز باید پیوسته جریان آموزش و پرورش مدارس را رصد کنند و اگر مشکلی را می‌بینند پیگیری کنند تا سند تحول بنیادین اجرا شود. 

وی با درخواست از وزارت آموزش و پرورش گفت: در راستای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گام‌های جدی تر و سریعتر برداشته شود و با کسانی که به طور چراغ خاموش به دنبال اجرای سند کثیف ۲۰۳۰ و امثال آن هستند برخورد جدی و قاطع داشته باشند. 

۹۸۹۳* 6054
 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.