محمدصادق معتمدیان روز پنجشنبه در آیین افتتاح رسمی آبرسانی همزمان به ۲۰ روستای خراسان جنوبی که با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو برگزار شد افزود: مردم این استان یک دوره طولانی ۲۰ ساله خشکسالی را پشت سر گذاشتند که با افزایش دما و کاهش نزولات آسمانی مواجه بوده است.

وی بیان کرد: امسال نیز شاهد افزایش دما در استان هستیم و مردم تابستان سختی را پشت سر گذاشتند و به سختی روزگار سپری می‌کنند.

استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: حدود ۵۰۰ روستا در خراسان جنوبی با تانکر آبرسانی می‌شود که با هم‌افزایی بین دستگاه‌های مختلف ظرفیت آبرسانی در هفته‌های اخیر ۲ برابر افزایش یافت و بخشی از مشکلات مردم در کوتاه مدت حل شد.

وی عنوان کرد: علیرغم اینکه امسال با کمبود بودجه مواجه هستیم اما با توجه دولت تدبیر و امید به مناطق کمتر توسعه یافته در سال‌های اخیر، ۳۷ مجتمع آبرسانی در استان در دست اجرا است.

معتمدیان پیشرفت فیزیکی این مجتمع‌ها را ۶۷ درصد عنوان کرد و گفت: امید است با حمایت مالی و استفاده از ظرفیت‌های دولت و قانون برنامه ششم توسعه با تزریق بودجه این مجتمع‌ها به اتمام برسد.

وی تاکید کرد: اتمام این پروژه‌ها با بودجه فعلی شاید بیش از ۱۰ سال زمان ببرد اما با تزریق بودجه ملی می توان تا پایان دولت مراحل آبرسانی به ۵۰۰ روستای استان را به اتمام رساند.

بی‌آبی در خراسان جنوبی بیداد می‌کند

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی هم گفت: یکی از خواسته‌های مردم روستاهای خراسان جنوبی تامین آب موردنیاز است چرا که بی‌آبی در این استان بیداد می‌کند. 

حجت الاسلام سید محمدباقر عبادی افزود: در بسیاری از روستاهای استان حداقل چیزی که مردم برای بقای زندگی خود می‌خواهند آب است و خواسته مهم آنان تامین آب است.

وی اظهار داشت: به برکت خون شهدا و انقلاب مسئولان خود را خدمتگزار مردم می‌دانند و به جای اینکه مردم پشت در ادرات صف بکشند، مسئولان بین آنها حضور دارند. 

وی گفت: فصل تابستان حدود ۵۰۰ روستای خراسان جنوبی با تانکر آبرسانی سیار می‌شود لذا انتظار می‌رود وزیر نیرو و دولت درخواست این استان را امسال در بودجه به صورت ویژه ببینید تا بلکه گرفتاری مردم کمتر شود.

نماینده سه شهرستان خراسان جنوبی در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در برخی روستاها حتی آب مورد نیاز دام را از مرکز استان با وانت حمل می‌کنند. 

بازدید از نیروگاه زغال‌سوز در حال ساخت طبس همزمان با آغاز عملیات اجرایی خط انتقال آب در این شهر، افتتاح طرح آبرسانی همزمان به ۲۰ روستا، بهره برداری از نیروگاه خورشیدی سربیشه و ۱۶۵ طرح برق رسانی از جمله برنامه های سفر یک روزه وزیر نیرو به خراسان جنوبی بوده است.

۷۵۵۷*۹۸۹۳*۳۰۲۸

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.