ساخت 33 واحد مسکونی مقاوم در روستاهای سیگارت و کلاته حبیب نهبندان آغاز شد .

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، در پی سفر میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداربه   مناطق شرقی نهبندان و بازدید از اردوهای جهادی،   مشکل اساسی 2 روستای سیگارت و کلاته حبیب مربوط به نبود زمین برای ساخت مسکن مقاوم به دلیل قرارگیری روستا در اراضی ملی و   امکان نداشتن ساخت و ساز   در این روستاها مطرح و در تماس وی با مدیران کل منابع طبیعی و بنیاد مسکن خواستار رفع سریع این مشکل   شد.

امروز خواسته چندین ساله اهالی دو روستای مذکور محقق و به طور رسمی باحضور مدیران کل بنیاد مسکن، منابع طبیعی، فرماندار و تنی چند از مسئولان محلی و اهالی محل، عملیات اجرایی احداث 33 واحد مسکونی مقاوم در زمین‌های 200 متر مربعی و زیربنای بین 40 تا 60 متر مربعی درروستاهای سیگرت و کلاته حبیب کلنگ‌زنی و آغاز شد.

آسمانی‌مقدم مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در این مراسم گفت: برای هریک از واحدها علاوه بر 40 میلیون تومان تسهیلات 5 درصد، به شرط پیشرفت کار 15 میلیون تومان وام بلاعوض تعلق خواهد گرفت که قراراست این واحدها در دهه فجر امسال به بهره بردرای کامل برسد.

بیکی فرماندار نهبندان نیز در این مراسم گفت: حدود 40 روستای این   شهرستان دارای متقاضی ساخت مسکن وجود دارد که با مشکل واگذاری زمین یا قرارگیری در عرصه‌های منابع طبیعی قراردارندکه امیدواریم این مشکل برای همیشه رفع شود .


انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.