اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا محمدصادق معتمدیان روز شنبه در بازدید از سردخانه میوه تنظیم بازار استان افزود: کالاهای اساسی استان مورد نیاز مردم بیش از نیاز استان خریداری و ذخیره سازی شده است.
وی ادامه داد: اقلام برنج، شکر و روغن امسال بیش از نیاز استان خریداری شده همینطور بازار کاملا اشباع شده و قیمت ها در حال کنترل است.
وی با بیان اینکه امسال مراکز عرضه میوه در سطح استان افزایش یافته است اظهار داشت: میوه تنظیم بازار در بخش ها، دهستان ها و شهرهای مختلف نیز توزیع خواهد شد.
استاندار خراسان جنوبی عنوان کرد: در راستای تامین مایحتاج عمومی و ضروری مردم جلسات متعددی امسال در قالب کمیسیون تنظیم بازار استان برگزار و تصمیمات خوبی گرفته شد.
وی یادآور شد: در رابطه با تامین گوشت مورد نیاز مردم علاوه بر سهمیه اختصاصی استان با پیگیری هایی که انجام گرفت 200 تن گوشت گوسفند و گوساله منجمد مازاد از طریق وزارت صمت و اتاق تعاون کشور اخذ شد و از چند روز گذشته در مراکز مختلف توزیع از جمله جامعه هدف کمیته امداد و بهزیستی در حال توزیع است.
معتمدیان اضافه کرد: برای تعاونی ها و اتحادیه هایی که جمعیت قابل توجهی دارند از جمله اتحادیه کارگری، فرهنگیان و تعاونی کارکنان نیز سهمیه ای در نظر گرفته شده و در حال توزیع است.
وی با بیان اینکه دولت تدابیری در بحث تامین گوشت مورد نیاز کشور اندیشیده است گفت: نخستین محموله دام زنده از کشور رومانی از طریق چابهار وارد کشور شد با رایزنی های که با شرکت پشتیبانی امور دام کشور داشتیم سهمیه ای برای استان نیز اختصاص یافت که امید است بتوانیم نیازهای استان را مرتفع کنیم.
استاندار خراسان جنوبی افزود: همچنین تصمیمات استانی نیز برای تامین گوشت مورد نیاز اخذ شد از جمله اینکه در وهله نخست گوشت مرغ مورد نیاز استان تامین و مازاد آن اجازه خروج داده شود.
وی بیان کرد: به تجار استان نیز مجوز واردات دام زنده داده شد که در چند روز اخیر شاهد ورود دام زنده به استان بودیم.
معتمدیان اظهار داشت: خراسان جنوبی در تولید گوشت مرغ جزو محدود استان هایی است که مازاد تولید دارد و مازاد گوشت تولیدی به استان های همجوار نیز ارسال می شود.
وی عنوان کرد: در چند روز گذشته تقاضای بیش از حد بازار مشکلات و محدودیت هایی در تامین گوشت مرغ ایجاد کرد که با تصمیمی که در کمیسیون تنظیم بازار گرفته شد مصوب شد روزانه 55 تن گوشت مرغ زنده تحویل کشتارگاه ها و در بازار استان توزیع شود.
استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: اگر نیاز بیشتری هم باشد این ظرفیت در استان وجود دارد تا نیازهای بازار استان را تامین کنیم.
وی اظهار داشت: همچنین 100 تن مرغ منجمد نیز در استان ذخیره سازی شده است که در صورت نیاز در بازار توزیع خواهد شد.
7557 * 6054
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.