اخبار مرتبط

حجت الاسلام علی اکبر سنجری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مسئولان تلاش کنند بیانیه اخیر مقام معظم رهبری با عنوان گام دوم انقلاب به صورت کامل در جامعه اجرایی شود تا نظام ما با اقتدار مسیر را ادامه دهد و پرچم این انقلاب توسط رهبری به دست صاحب اصلی اش امام زمان (عج) برسد.
وی گفت: دور شدن از سبک زندگی اسلامی یکی از چالش های جامعه اسلامی ما است که با اهداف انقلاب منافات دارد.
امام جمعه سربیشه بیان کرد: باید سبک زندگی اسلامی با عمل در سطح جامعه ترویج شود و الگوی های عملی ما در این زمینه پیامبر گرامی اسلام (ص)، ائمه اطهار (ع)، امام راحل و رهبری هستند.
وی افزود: سبک زندگی یکی از مواردی است که در جنگ نرم، انقلاب را تهدید می کند و در جامعه امروز از سبک زندگی اسلامی فاصله گرفته ایم در حالی که ما مسلمان هستیم و قرآن و ائمه اطهار سبک زندگی اسلامی که کامل ترین سبک زندگی است را برای ما تبیین کرده اند.
حجت الاسلام سنجری گفت: گسترش سبک زندگی ایرانی اسلامی در سطح جامعه با عمل مسئولان و مردم موثرتر است.
وی اظهار داشت: براساس فرمایشات مقام معظم رهبری توجه به سبک زندگی ایرانی و اسلامی می تواند الگویی ایده ال برای جوانان باشد تا از ورود آنان به چالش هایی که در طول زندگی پیش رو دارند، جلوگیری کند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان سربیشه، عدالت محوری را یکی از اهداف اصلی انقلاب اسلامی در 40 سال گذشته ذکر کرد و گفت: عدالت همیشه همراه با مساوات نیست به طور مثال نباید روستاهای محروم و مرزی خراسان جنوبی با روستاهای برخوردار کشور به صورت مساوی دیده شود، این روستاهای مرزی یکسری کمبودهایی دارند که شاید برخی روستاها نداشته باشند.
وی افزود: برای ریشه کنی فساد باید همه ما از خودمان شروع کنیم و پاکی از فسادهای مختلف را در خود نهادینه کنیم.
حجت الاسلام سنجری اظهار داشت: باید مبارزه با فساد را از خودمان شروع کنیم و نگذاریم حب به دنیا در دل انسان رخنه ایجاد کند.
وی گفت: اگر ما ندای ولایت مداری را سر می دهیم، یکی از نشانه های ولایت مداری عدم فساد و مبارزه جدی با فساد است.
امام جمعه سربیشه افزود: مسئولان نظام نگذارند که بیانیه اخیر مقام معظم رهبری در خصوص گام دوم انقلاب به سرنوشت برخی فرمایشات ایشان در چند سال اخیر دچار شود.
وی بیان کرد: به عنوان مثال در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش یا سیاست های کلی جمعیت به صورت مطلوب کار نشده و جای کار بسیار است تا موفق شویم.
7556*3028
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.