اخبار مرتبط

محمد بشیری زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سفر اسفند ماه جاری استاندار خراسان جنوبی به درمیان از تمامی ظرفیت ها، زیرساخت ها و نقاط مرزی شهرستان بازدید و مسائل و مشکلات به صورت میدانی و موردی بررسی شد.
وی با قدردانی از استاندار خراسان جنوبی که 2 روز کامل برای بررسی وضعیت شهرستان وقت گذاشت، گفت: درمیان از جمله شهرستان های مرزی و محروم خراسان جنوبی است که مردم در برخی روستاهای مرزی با مشکلات مختلف از جمله کم آبی دست و پنجه نرم می کنند.
فرماندار درمیان اضافه کرد: در حال حاضر به بیش از 55 روستای شهرستان با تانکر آبرسانی می شود که در این سفر مقرر شد 500 میلیون تومان اعتبار در خصوص آبرسانی به روستاهای اشک، خیرآباد و مجتمع کلاته ملا از محل اعتبارات استانداری در نظر گرفته و احداث طرح های آبرسانی شهرستان از محل اعتبارات ملی نیز پیگیری شود تا روند تکمیل این طرح ها شتاب گیرد.
وی گفت: یکی از مشکلات شهرستان کاهش پوشش شبکه های دیجیتال بود که مقرر شد 50 فرستنده دیجتال در یک برنامه 2 ساله با همکاری صدا و سیمای استان و از محل اعتبارات استانی در این شهرستان راه اندازی شود.
بشیری زاده بیان کرد: خشکسالی های چندین ساله به شدت میزان آبدهی قنوات را کاهش داده و آب برخی قنوات کامل خشک شده که در این سفر 100 میلیون تومان برای مرمت 10 رشته قنات شهرستان از محل اعتبارات استانی اختصاص یافت.
وی افزود: بازگشایی مجدد بازارچه گلورده (میل 73) در درمیان، کاهش بیکاری و افزایش رونق اقتصادی محلی روستاهای شهرستان را در پی خواهد داشت و در چند سال گذشته دغدغه اصلی ما بازگشایی این بازارچه بود که با پیگیری های استاندار خراسان جنوبی این دغدغه رفع شد.
فرماندار درمیان تصریح کرد: مرزنشینان شهرستان می توانند در زمینه خرده فروشی، تامین سوخت مرزنشینان و واردات دام زنده با اخذ مجوزهای لازم در بازارچه مرزی فعالیت تجاری داشته باشند.
وی افزایش سهمیه آرد عشایر، اختصاص علوفه یارانه ای به دامداران و عشایر منطقه، اختصاص اعتبار برای تامین آب عشایر و اجرای طرح های آبخیزداری را از دیگر مصوبات سفر استاندار خراسان جنوبی به درمیان ذکر کرد.
استاندار خراسان جنوبی روز شنبه 11 اسفند ماه جاری در سومین سفر شهرستانی خود وارد درمیان شد و ضمن دیدار با مردم شهرها و روستاهای مختلف، در فضای صمیمی پای صحبت آنان نشست و درخواست ها و مشکلات را از نزدیک بررسی کرد.
محمد صادق معتمدیان همچنین از قابلیت های اقتصادی و تاسیسات مرزی درمیان بازدید و در نشست های کاری با حضور مسئولان استانی و شهرستانی شرکت کرد.
به گزارش ایرنا استاندار خراسان جنوبی 19 دی ماه امسال در نخستین سفر شهرستانی خود به نهبندان سفر کرد.
وی همچنین 14 بهمن در سومین روز دهه فجر و دومین سفر شهرستانی خود وارد طبس شد و سه روز در این شهرستان بود.
وضعیت هر کدام از شهرستان هایی که استاندار به آنها سفر می کند، در کارگروهی به ریاست یکی از معاونان استاندار پیگیری می شود.
شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در 105 کیلومتری شرق بیرجند قرار دارد.
7556*3028
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.