به گزارش ایرنا محمدعلی واقعی روز شنبه در آیین نواختن زنگ انقلاب در دبیرستان دخترانه هفتم تیر بیرجند از فعالیت 9 هزار کلاس درس در خراسان جنوبی خبر داد و افزود: کلاس های درس قبل انقلاب به یکهزار هم نمی رسید و امروز سرانه فضای آموزشی از 1.6 درصد به 6.7 درصد رسیده است.
وی گفت: بی سوادی در زمان ستمشاهی بخصوص در خطه جنوب خراسان بیداد می کرد اما امروز به برکت انقلاب اسلامی با اجرای طرح انسداد مبادی بی سوادی، سرانه سواد به 96 درصد رسیده که یک درصد از میانگین کشوری هم بالاتر هستیم.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی فعالیت 170 هنرستان با 350 رشته تحصیلی، 20 کانون پرورش فکری، 10 اردوگاه و تحصیل 170 هزار دانش آموز را از دیگر برکات انقلاب اسلامی در 40 سال گذشته عنوان کرد.
وی با بیان اینکه دانش آموزان باید پاسدار این دستاوردها باشند گفت: امیدوارم با تلاش و کوشش بیش از پیش شاهد ارتقای نظام و انقلاب به وسیله آینده سازان نظام باشیم.
واقعی افزود: آموزش و پرورش انقلابی مهمترین دستاورد چهل ساله انقلاب اسلامی است و معلم و دانش آموز محوری ترین نقش را در پیروزی و پویایی انقلاب داشتند.
وی بیان کرد: نقش معلم و دانش آموز از آغاز انقلاب به عنوان کاتبان و ناشران پیام های امام خمینی (ره) بر کسی پوشیده نیست و امام راحل بارها عنوان کردند که امید من به شما دانش آموزان است.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: دانش آموزان در تمامی عرصه های انقلاب و در این چهل ساله پیش قدم بودند به طوری که 18 درصد شهدای کشور را از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون تقدیم نظام و ولایت کردند.
وی خطاب به دانش آموزان با بیان اینکه امروز تمام امکانات و تجهیزات آموزشی برای شما فراهم است، تصریح کرد: قبل از انقلاب با ترویج بی حجابی امکان تحصیل برای دختران نبود.
واقعی اظهار داشت: بسیاری از روستاییان از نعمت مدرسه محروم بودند و در شهر فقط کسانی که از معیشت خوبی برخوردار بودند می توانستند، تحصیل کنند.
زنگ انقلاب به مناسبت دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی امروز (شنبه) در 2 هزار و 700 مدرسه خراسان جنوبی نواخته و این آیین به طور نمادین با حضور سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، مسئول دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و جمعی از فرهنگیان در دبیرستان هفتم تیر بیرجند برگزار شد.
3215*3028
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.