life

هنر تئاتر با وسعت فکر و اندیشه در همه ابعاد زندگی گذشته و امروز بشری تبلور داشته و با قدمت و سابقه کهن خود راهی برای نیل به آگاهی و خردمندی و تعالی است.

به گزارش جی پلاس؛ اداره کل هنرهای نمایشی به مناسبت روز ملی هنرهای نمایشی (هفت فروردین) و روز جهانی تئاتر پیامی به این شرح منتشر کرد:

«در جشن بهار طبیعت و عید خجسته ایرانی «روز ملی هنرهای نمایشی» به عنوان روز جهانی تئاتر در هفتمین روز فروردین توسط خانواده هنرمندان تئاتر و شیفتگان این هنر جشن گرفته می‌شود. ما که از موهبت و هدیه بزرگ خداوند یعنی هنر تئاتر که ثمره نبوغ انسانی و زندگی آگاهانه و دانش و شعور است بهره می‌بریم وظیفه خود می‌دانیم که برای رشد و بالندگی و توسعه و تعالی این هنر گام برداریم. باور و ایمان ما به این هنر این است که هنر تئاتر با وسعت فکر و اندیشه در همه ابعاد زندگی گذشته و امروز بشری تبلور داشته و با قدمت و سابقه کهن خود راهی برای نیل به آگاهی و خردمندی و تعالی است.

ما هنر تئاتر را ثمره کار و حضور گروه زیادی از کسانی می‌دانیم که برای رشد و بالندگی آن تلاش زیاد کرده و حاصل آن موجب ثروت زیاد ما از این دریای شور و عشق و قدرت آفرینشگری برای امروز و آیندگان است. پس وظیفه داریم قدردان هنرمندان و فعالان و حامیان و مخاطبان و همه کسانی باشیم که در راه این میراث شایسته و ارزشمند به عنوان یک موهبت خداوند گام برمی‌دارند.

در این روز خجسته که در همه جهان وجود و ارزش تئاتر جشن گرفته می‌شود افتخار بزرگ ما خدمت به خانواده بزرگ هنرمندان تئاتر و قدرشناسی از اساتید و پیشکسوتان و فعالان پرتلاش این هنر است. جای سپاس و درود دارد که پیام روز جهانی تئاتر توسط استاد بزرگ تئاتر ایران آقای جمشید مشایخی به خانواده هنرمندان ابلاغ شد. عشق به زندگی با هنر تئاتر، صحنه و ترسیم نقش حقیقی روزگار، هدایت به جهان روشنایی ثمره بزرگی است که در پیام استاد به عنوان ارزش هنرهای نمایشی به آن اشاره شده است.

«آنکه دوستش داریم در قلبمان جای گرفته و به تلطیف روحمان نشسته و آنکه مهرش بر جانمان ننشسته همچون مفیستویی در ذهنمان خانه کرده تا هشداری باشد در راه زندگیمان»

ما به عنوان بخشی از فعالان خانواده بزرگ تئاتر به تأسی از پیام استاد جمشید مشایخی آرزو داریم با حضور و همت جوانان پرشور و هنرمندان راستین کشورمان هنر نمایش با پایبندی به فرهنگ ملی و دانش هنری همچنان سربلند و پرامید خاک صحنه را از تن پیشینیان دور کرده و عاشقانه و پرامید به روزهای بلند و روشن در آسمان هنر این سرزمین فکر خواهیم کرد.

آرزوی ما خدمتگزاران این هنر عزت و سربلندی و موفقیت برای خانواده هنرمندان تئاتر است که «روز ملی هنرهای نمایشی» را شایسته ارزش و جایگاه هنرمندان این رشته می‌دانیم. این جشن خجسته بر همه آنهایی که به تئاتر ارزش و اعتبار بخشیده و برای اعتلای آن تلاش می‌کنند مبارک باشد.»

همچنین سید محمدمجتبی حسینی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در پیامی روز ملی هنرهای نمایشی را به خانواده‌ تئاتر تبریک گفت.

در متن این پیام آمده است: «به باور من، هر روز می‌تواند روز تئاتر باشد که اگر به تماشای تئاتری، جانی هوشیارتر و جامعه‌ای بیدارتر شود، همان روز، روز تئاتر خواهد بود. شور و شعور، دسترنج اوقاتی است که در مواجهه‌ی با تئاتر، جاودانه می‌گردد. خرسندم که در آغازین روزهای بهار، می‌توانم ستایشگر هنرمندان ارجمندی باشم که با زمزمه‌ی شعار «تئاتر برای همه» و تلاش برای تحقق این آرزو، مجدّانه در ثبت این روز، اهتمام داشتند. فروتنانه و با تقدیم امیدها و نویدها، روز ملی هنرهای نمایشی را به خانواده‌ فرهیخته‌ تئاتر، تبریک عرض می‌کنم و چشم در راه بهاری‌ترین اتفاق‌های صحنه خواهیم ماند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کلمات کلیدی تئاتر
کدخبر: 889515 منبع: فارس
ارسال نظر

موضوعات داغ