jamee

«اگر جسد من ناپدید شد افسوس مخورید که جسد هر کجا باشد روز قیامت برانگیخته خواهد شد و اگر تأسفی هست باید بر مظلومیت و ناپدید بودن تربت زهرا سلام الله علیها خورده شود.»، گویا احمد خود خبردار شده بود که قرار است سال ها پیکرش در خاک عراق بماند و مادر و پدر چشم انتظارش که اینگونه آنها را برای این امتحان الهی آماده می کرد.

جی پلاس: احمد طلبه 19 ساله ای بود که باز شدن پایش و توفیق حاضر شدن در جمع رزمندگان مخلص را از عنایت های امام رضا(ع) می دانست و در وصیت نامه اش هم به آن اشاره کرده است. او امدادگر عملیات ها بود و سرانجام در 28 آبان ماه سال 62 در مرحله دوم عملیات والفجر 4 در بلندی های پنجوین به شهادت رسید.

پیکر احمد امینی 12 سال در آنجا ماند و پس از تفحص شهدا در سال 74 در جوار دوستان شهیدش آرام گرفت. متن وصیت نامه شهید احمد امینی در زیر آمده است:

 

«بسم الله الرحمن الرحیم

انّ الله اشتری من المؤمنین انفسهم و اموالهم بانّ لهم الجنّه

اشهد ان لا اله الا الله و اشهد انّ محمدا رسول الله و اشهد انّ علیا و اولاده المعصومین حجج الله.

درود و سلام بر مهدی موعود و نایب بر حقش امام خمینی و درود و سلام بر ارواح مطهر شهدای اسلام.

انگیزه ای که باعث آمدن من به جبهه شد احساس تکلیف شرعی و اسلامی من بود اما اینکه چگونه این توفیق نصیب من شد باید بگویم که من لایق چنین سعادتی نبودم و خدا می داند که آنچه مرا به جبهه آورد درخواستی بود که در کنار مرقد مطهر حضرت رضا سلام الله علیه از ایشان نمودم و لطف و عنایت آن بزرگوار مرا به اینجا کشید.

توسل جستن به ائمه اطهار علیهم السلام توصیه ای است که من به تمام کسانی که خواهان رسیدن به این سعادت هستند و خود را آماده نمی بینند می نمایم.

اگر در این راه توفیق شهادت نصیب من شد از پدر و مادر مهربانم می خواهم که در سوگ من بی تابی نکنند چرا که من امانتی بودم که چند روزی به دست شما بودم و صاحب اصلی آن را باز گرفت انّا لله و انّا الیه راجعون و خداوند شما را بدینوسیله آزمایش می نماید و امیدوارم که از این آزمایش سربلند بیرون آیید و نیز اگر جسد من ناپدید شد افسوس مخورید که جسد هر کجا باشد روز قیامت برانگیخته خواهد شد و اگر تأسفی هست باید بر مظلومیت و ناپدید بودن تربت زهرا سلام الله علیها خورده شود.

اینجانب از شما و پدر و مادر بزرگوارم تشکر می کنم که با روی گشاده از رفتن من به جبهه استقبال کردید خداوند از شما قبول فرماید و بر اخلاص شما بیفزاید و نیز از شما می خواهم که از خداوند برای اموات و برای شهدای اسلام و اینجانب طلب مغفرت نمایید.

توصیه می کنم شما را و هر آن کسی که این وصیت نامه به او می رسد اینکه از خدا بترسید و در اعمال خود اخلاص را حفظ کنید و یاد خدا را فراموش نکنید و آگاه باشید که خداوند ناظر بر اعمال شماست و توصیه می کنم شما را به پیروی از امام و کوتاهی نکردن در اجرای فرامین آن بزرگوار. سعی کنید که اعتقادات خود را در اصول و فروع قوی سازید تا در سختی ها نلغزید.

از پدر و مادر مهربانم و همچنین کلیه برادران عزیزم و تمام اقربا و نزدیکانم و دوستان ارجمندم می خواهم که مرا ببخشند و از بدیهای من چشم بپوشند مخصوصاً دوستان نزدیکم که بیشتر با آنان همراه بوده ام.

من پدر عزیز خود را در اجرای وصایای خود صاحب اختیار می کنم.

یک رو روزه از من قضا شده است که آن را به جا آورید و نیز احتیاطاً دو سال نماز صبح را بدهید بخوانند و نماز آیات که چهار تا یادم هست که خوانده ام اما قبلا فکر می کنم مرتب نخوانده باشم.

بالاخره آنطور که حکم شرعی است اجرا کنید و دویست تومان به آقا مرتضی بدهید.

خداوندا بر طول عمر رهبر انقلاب امام خمینی تا قیام امام مهدی بیفزا.

خداوندا بر من و پدر و مادرم و همه مؤمنین ببخشای و مجدداً از مادر مهربانم می خواهم که مرا از دعای خیر و طلب مغفرت محروم نسازد همچنین از شیخ عباس که حق استادی علاوه بر برادری بر گردن من دارد تشکر می کنم.

امیدوارم در قیامت همه با هم باشیم.

احمد امینی»

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 785364
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ