پلیس توضیح داد/ ماجرای توقیف هیوندای مشکی رنگ در شهرک غرب

پلیس تهران اعلام کرد: روز شنبه مورخه ۲۳ دی ماه ۱۴۰۲ عوامل پلیس امنیت عمومی مستقر در میدان صنعت واقع در شهرک غرب؛ یک دستگاه خودرو هیوندا مشکی دارای سابقه توقیفِ فیزیکیِ خودرو (کشفِ حجاب در مرحله سوم ارسال پیامک) را شناسایی کرده و برابر قانون از راننده درخواست شد تا فرآیند توقیف خودرو اجرا شود.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ پلیس تهران در اطلاعیه‌‌ای ماجرای توقیف هیوندای مشکی رنگ در شهرک غرب را تشریح کرد.

امروز دوشنبه ۲۵ دی ماه ۱۴۰۲ مرکز اطلاع‌رسانی فاتب در خصوص انتشار ویدیوی توقیف خودرو در شهرک غرب اطلاعیه‌ای به‌شرح زیر صادر کرد: «روز شنبه مورخه ۲۳ دی ماه ۱۴۰۲ عوامل پلیس امنیت عمومی مستقر در میدان صنعت واقع در شهرک غرب؛ یک دستگاه خودرو هیوندا مشکی دارای سابقه توقیفِ فیزیکیِ خودرو (کشفِ حجاب در مرحله سوم ارسال پیامک) را شناسایی کرده و برابر قانون از راننده درخواست شد تا فرآیند توقیف خودرو اجرا شود.

 با دستور توقف پلیس و اطلاع راننده‌ محترم؛ این شخص در ابتدا از اجرای دستور خودداری کرده که پس از ارائه توضیحات لازم به ایشان مسیر قانونی طی شده و سایرِ اظهاراتِ طرح شدهِ فضای مجازی در این خصوص صحت ندارد.

 گفتنی است فرآیند توقیف خودرو در چهارچوب طرحِ عفاف و حجاب در مرحله اول بصورت پیامکی و ارشادی است و در این مرحله برابر لینک ارسالی در پیامک قابل اعتراض و رسیدگی است. 

پیامک مرحله دوم توقیف خودرو بصورت سیستمی و منع خدمات (خرید و فروش خودرو، خلافی خودرو و...) بوده که به مدت دو هفته است.

 پیامک مرحله سوم ارجاع مالک خودرو به پلیس+۱۰ برای اعمال قانون و توقیف خودرو بصورت فیزیکی و به مدت یک هفته تا اجرای فرایند رفع توقیف است.

 نکته قابل توجه اینکه در تمامی مراحل نیاز به حضور در اماکن پلیس نبوده و مرحله سوم از طریق دفاتر خدماتی پلیس+۱۰ امکان‌پذیر است. 

همچنین در صورت کشف حجاب توسط سرنشین خودرو پیامک برای مالک خودرو جهت سیر مراحل قانونی ارسال می‌شود».

دیدگاه تان را بنویسید