تامینی به عنوان رئیس فدراسیون شطرنج انتخاب شد+ عکس

رئیس فدراسیون شطرنج امروز در مجمع انتخاباتی این فدراسیون انتخاب و معرفی شد.

لینک کوتاه کپی شد

 جی پلاس، مجمع انتخاباتی فدراسیون شطرنج امروز، 12 خرداد در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک با حضور مهدی علی‌نژاد معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای و چهار کاندیدای پست ریاست برگزار شد. در نهایت حسن تامینی با کسب 26 رای برابر 15 رای افشین داوری توانست به عنوان رئیس انتخاب شود.

در این مجمع انتخاباتی پرهام مقصودلو، پویا ایدنی و سارا خادم‌الشریعه به عنوان نماینده ورزشکاران، مهرداد پهلوان‌زاده رئیس پیشین فدراسیون به عنوان تنها نماینده داوران حضور داشتند. امیررضا پوررمضانعلی هم به عنوان نماینده مربیان و سایپا و پرسپولیس هم به عنوان نماینده باشگاه‌ها شرکت کردند.

حسن تامینی، افشین داوری، رضا شیرین آبادی، احمد گواری و محمد ابراهیم مداحی کاندیدا‌های تایید صلاحیت شده این مجمع بودند که گواری صبح امروز انصراف داد. این انتخابات در دور اول به نتیجه نرسید که تامینی 20، داوری 12، مداحی 8 و شیرین آبادی یک رای کسب کردند تا دو گزینه اول به دور دوم بروند. در پایان نیز تامینی به ریاست رسید.

شطرنج از اسفندماه 98 با سرپرستی فرهاد نیکوخصال اداره شد و در این دوره زمانی حاشیه‌های زیادی را تجربه کرد. پیش از این هم مهرداد پهلوان‌زاده ریاست این فدراسیون را بر عهده داشت.

دیدگاه تان را بنویسید