life

جی پلاس؛

اخبار و اتفاقات باشگاه پرسپولیس در روز 26 اردیبهشت در قالب یک بسته خبری در این گزارش آمده است.

گروه ورزشی جی پلاس،‌اخبار باشگاه پرسپولیس از این به بعد در یک بسته خبری به صورت روزانه ارائه می شود.

پنالتی که برای پرسپولیس در دربی 95 گرفته نشد؟​

علیرضا اشرف، مدیر رسانه ای باشگاه پرسپولیس با ارسال پستی در اینستاگرام درباره داوری در دربی گفت: دو خطا روی کنعانی و حسینی اتفاق افتاد و پرسپولیس حداقل یک پنالتی در دربی طلبکار شده است. 

پنالتی که برای پرسپولیس در دربی گرفته نشد

شکوری: چرا پرسپولیس با ۴۰ میلیون هوادار ردیف بودجه ندارد؟

 ابراهیم شکوری در خصوص شرایط پرسپولیس پس از برگزاری دربی و اینکه سرخپوشان در مسیر قهرمانی قرار دارند‌، گفت: با توجه به سابقه‌ای که در 4-5 سال گذشته پرسپولیس داشته و 4 دوره قهرمان لیگ ایران و در 3 سال گذشته 2 دوره به فینالیست آسیا شده، تفکر باشگاه این است که همچنان قهرمان ایران باشیم. می‌خواهیم اهداف بزرگتری را دنبال کنیم و فکر می‌کنم تا اینجا در این راه موفق بودیم. قهرمان لیگ در پایان مسابقات مشخص می‌شود و تمام ارکان باشگاه این موضوع را می‌دانند و با تمام توان‌ در تلاش هستند.

وی در پاسخ به این سوال که در مسیر قهرمانی چقدر تلاش می‌کنید حاشیه به پرسپولیس ضربه نزند، تصریح کرد: پرسپولیس 4 دوره قهرمان ایران شده و قطعا رقبای زیادی دارد. تیم ما در داخل زمین مقتدرانه و با صلابت بازی می‌کند ولی متاسفانه در چند هفته گذشته حاشیه‌هایی را در بیرون زمین برای ما بوجود آورده‌اند. باشگاه سعی کرده از این حاشیه‌ها دوری کند. در بازی گذشته یک اتفاق فوتبالی در داخل زمین افتاد ولی از بیرون زمین وارد شدند و درگیری‌هایی ایجاد کردند که زیبنده فوتبال ما نیست. بازیکنان ما فقط فوتبالشان را بازی و سعی می‌کنند به فوتبال فکر کنند اما یکسری مشکلات را در بیرون زمین بوجود می‌آورند، امیدواریم هرچه زودتر این مشکلات حل شود و نتیجه فوتبال در داخل زمین مشخص شود و هر تیمی که بهتر بازی می‌کند برنده بازی باشد و حاشیه‌های اطراف وجود نداشته باشد.

سخنگوی باشگاه پرسپولیس که با رادیو تهران گفت‌وگو می‌کرد‌، در خصوص تمدید قرارداد و جدایی برخی بازیکنان در پایان فصل اظهار داشت: قرارداد تعدادی از بازیکنان ما در پایان فصل تمام می‌شود. بازیکنان پرسپولیس در بالاترین سطح و در آسیا بهترین کیفیت را داشته‌اند و اینکه پیشنهاد داشته باشند عجیب نیست. طبیعی است با توجه به هزینه‌هایی که تیم‌های عربی  و قطری انجام می‌دهند پیشنهادهای بسیار خوب و قابل توجهی به بازیکنان ما بدهند. باشگاه پرسپولیس از 2-3 ماه قبل تمدید قراردادها را شروع کرده و با سیامک نعمتی و مهدی عبدی تمدید کردیم. برای بقیه بازیکنان دعوتنامه کتبی و شفاهی فرستاده‌ایم ولی فشردگی مسابقات باعث شده بازیکنان فعلا تمرکزشان را روی بازی‌ها بگذارند. باشگاه متعلق به این بازیکنان است و فکر می‌کنم اکثریت‌شان در تیم بمانند. سعی می‌کنیم با بازیکنان با رقمی در شأن‌شان قرارداد ببندیم.

شکوری ادامه داد: از دستگاه‌های ذیربط می‌خواهیم که نگاه عادلانه به باشگاه‌ها داشته باشند. نمی‌دانیم چرا باشگاه پرسپولیس با 40 میلیون هوادار ردیف بودجه‌ای ندارد اما یکسری از تیم‌ها که به اسم خصوصی هستند از ردیف بودجه دولتی استفاده می‌کنند. در حالی که تاثیرگذاری پرسپولیس با خیل عظیم هوادارانش چندین برابر خیلی از تیم‌ها است. ما می‌بینیم که تیم‌های صنعتی از بودجه دولتی ارتزاق می‌کنند و پیشنهادهای عجیب و غریب حتی به بازیکنان ما می‌دهند و کار ما را سخت می‌کنند. باشگاهی را تحویل گرفتیم که بودجه‌ای نداشت و باید خودش درآمدزایی می‌کرد. این موضوع رقابت نابرابر و ناعادلانه‌ای را در بحث نقل و انتقالات به وجود می‌آورد، ولی سعی می‌کنیم در اولین فرصت قراردادها را تمدید کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که چند درصد از رقم قرارداد بازیکنان پرداخت شده‌ است؟ عنوان کرد: در سال 99 باشگاه پرسپولیس با پرونده برانکو و دستیارانش، بودیمیر و چندین پرونده خارجی و بدهی‌هایی که به بازیکنان داخلی داشت مواجه بود. تا این لحظه 45 درصد قرارداد بازیکنان را پرداخت کرده‌ایم، چندنفری هم هستند که بیشتر گرفته‌اند. سال گذشته با 95 درصد بازیکنان تسویه حساب کردیم و از سال 98 هیچ رقمی طلب ندارند. مشکل مالی ما طبیعی است و هواداران و بازیکنان و کادرفنی این موضوع را درک کردند. مجبور بودیم که پول برانکو و بودیمیر را پرداخت کنیم.

سخنگوی باشگاه پرسپولیس در خصوص طلب این باشگاه از AFC تاکید کرد: مبلغی که از AFC طلب داریم نزدیک به 3 میلیون دلار است که متاسفانه به این پول‌ها به خاطر تحریم‌های بانکی دسترسی نداریم. جا دارد که از هیئت مدیره محترم و آقای صدری و سمیعی تشکر کنم که با تمام توان دنبال حل مشکلات هستند. فکر می‌کنم در روزهای آینده مدیرعامل باشگاه خبرهای خوشی  برای بازیکنان داشته باشند و مقداری از مطالبات را پرداخت کنیم.

شکوری یادآور شد: باشگاه پرسپولیس با توجه به اینکه از هیچ ردیف بودجه‌ای استفاده نمی‌کند کار سختی دارد و باید هواداران کمک کنند. هر چه صدا می‌کنیم گوش شنوایی نیست و ردیف بودجه‌ای برای پرسپولیس در نظر گرفته نمی‌شود. فکر می‌کنم نیاز است هواداران کمک کنند چون تامین بودجه سخت است. حق پخش تلویزیونی وجود ندارد‌ بحث کپی رایت، اسپانسر و ترانسفر بازیکن به درستی انجام نمی‌شود و وجود ندارد. در کل دنیا 70-80 درصد درآمد باشگاه از حق پخش است که ما استفاده نمی‌کنیم. از این به بعد هواداران باید کمک کنند چون چند روز دیگر پرونده کالدرون را داریم و شرایط بسیار سخت است.

شکوری در پاسخ به این سوال که چه زمانی تیم برای بازی جام حذفی اعزام می‌شود؟  گفت: روز دوشنبه عصر به سمت بوشهر پرواز می‌کنیم. شاید ما جزء معدود تیم‌هایی باشیم که تمام پروتکل‌ها را رعایت می‌کنیم. از اول فصل تا الان تمام پروازهای ما فول چارتر بوده، این مسائل همه هزینه دارد، اما با تمام توان‌مان تلاش می‌کنیم و دلمان به هواداران گرم است.

وی در پایان در خصوص اتفاقاتی که در بازی با سپاهان و استقلال پیش آمد‌، خاطرنشان کرد: فعلا زیاد درباره این موضوعات صحبت نمی‌کنیم و منتظر ابلاغیه‌ها هستیم، اما می‌خواهیم عدالت رعایت شود. اگر می‌خواهیم به این مسائل رسیدگی کنند، باید به این موضوع که کسی از بیرون وارد زمین و با بازیکن ما درگیر شده و به پرونده‌های انضباطی گذشته چه در داخل زمین و چه بیرون زمین هم رسیدگی کنند.

حضور گل‌محمدی و باقری در یک تیم جذاب

 تمرین یکشنبه تیم پرسپولیس از ساعت 11 در ورزشگاه شهید کاظمی و زیر نظر کادر فنی آغاز شد.

*بازیکنان ابتدا زیر نظر مظاهر رحیم‌پور مربی بدنساز تیم، با انجام حرکات کششی، نرمشی و دوهای کوتاه، بدن‌ها را گرم کردند.

تمرین پرسپولیس

 

* دروازه‌بان‌ها هم زیر نظر داوود فنایی برنامه‌های اختصاصی خود را انجام دادند.

حامد لک

* در بخش بعدی تمرین، تنیس فوتبال در چند گروه در برنامه بود و طی آن، یحیی گل‌محمدی و کریم باقری در یک تیم جذاب، بازی با نشاط و شادی را با کری خوانی بازیکنان به نمایش گذاشتند.

تمرین پرسپولیس

* سرخپوشان بعد از برد در دربی پایتخت با روحیه و انرژی بالایی در تمرینات حضور دارند.

* تمرین امروز سبک و 50 دقیقه به طول انجامید و بازیکنان پس از سرد کردن بدن‌ها راهی رختکن شدند.

* شهریار مغانلو، سیامک نعمتی، امید عالیشاه و کمال کامیابی‌نیا هم که با مصدومیت مواجه شده بودند، زیر نظر کادر پزشکی برنامه‌های اختصاصی خود را انجام دادند و فردا شرایط آنها برای حضور در بازی جام حذفی مشخص خواهد شد.

* تیم فوتبال پرسپولیس فردا بعدازظهر، آخرین جلسه تمرینی پیش از سفر به بوشهر و دیدار برابر تیم شاهین بندر عامری را در ورزشگاه شهید کاظمی برگزار خواهد کرد و پس از آن، بازیکنان راهی فرودگاه می‌شوند تا با پروازی اختصاصی، تهران را ترک کنند.

تمرین پرسپولیس

* دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و شاهین بندر عامری از مرحله یک هشتم جام حذفی فوتبال باشگاه‌های کشور (یادواره آزادسازی خرمشهر) از ساعت 20 و 30 دقیقه سه‌شنبه هفته جاری در ورزشگاه شهید مهدوی بوشهر برگزار خواهد شد.

اقدام باشگاه پرسپولیس برای دائمی شدن قرارداد مغانلو

شهریار مغانلو مهاجم تیم پرسپولیس در نقل‌و‌انتقالات نیم‌فصل و با قراردادی قرضی به مدت نیم‌فصل به جمع سرخپوشان پیوست. این بازیکن با عملکرد خوبی که در این مدت از خود نشان داده است، کادر فنی و مدیران باشگاه پرسپولیس را متقاعد کرده تا مذاکرات خود با باشگاه سانتاکلارای پرتغال را برای دائمی کردن قرارداد این بازیکن آغاز کنند.

مغانلو دو فصل دیگر با باشگاه سانتاکلارای پرتغال قرارداد دارد و باشگاه پرسپولیس طی روزهای گذشته با ارسال نامه‌ای به باشگاه پرتغالی خواستار دریافت رضایت‌نامه و دائمی کردن قرارداد مغانلو شده است.

در این وضعیت سرخپوشان فعلاً منتظر دریافت پاسخ باشگاه پرتغالی در این زمینه هستند و باید دید باشگاه سانتاکلارا برای صدور رضایت‌نامه مغانلو چه پیشنهادی را به سرخپوشان ارائه خواهد کرد. 

باشگاه پرسپولیس از مجری شبکه پنج شکایت کرد 

بخش حقوقی باشگاه پرسپولیس با جمع آوری برنامه‌ها و کری‌های این مجری شکایت سفت و سختی از واعظی انجام داد. شکایت باشگاه پرسپولیس از مهدی واعظی یکی از سنگین‌ترین شکایت‌هایی است که طی چند سال اخیر علیه فردی رسانه‌ای انجام شده است.

احتمال محرومیت عیسی آل کثیر

مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس در  بازی دربی توانست تک گل تیمش را به ثمر برساند و شادی گلش دوباره دردسر ساز شده است.  

باشگاه استقلال مدعی شده که آل کثیر به سمت نیمکت این تیم شادی گلش را نشان داده، به همین علت از این بازیکن شکایت کرده است.  

مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس به احتمال زیاد به دلیل شادی گل جنجالی مقابل استقلال محروم خواهد شد و دیدار بعدی سرخ‌ها را از دست می‌دهد.  

جزئیات مصدومیت هافبک پرسپولیس

پیش از دربی پزشکان پرسپولیس به توصیه یحیی گل‌محمدی خیلی تلاش کردند بازیکنان مصدوم این تیم را به دربی برسانند. سیامک نعمتی یکی از این بازیکنان محسوب می‌شد که یحیی خیلی روی حضورش در بازی با استقلال حساب باز کرده بود.

از قضا با درمان‌های اولیه، پزشکان پرسپولیس توانستند سیامک نعمتی را به دربی برسانند و سرمربی قرمزها نیز این بازیکن را در ترکیب اصلی و در سمت راست خط دفاعی تیمش قرار داد. با پرتاب اوت و بلند کردن دست دوباره درد قدیمی کتف سراغ سیامک نعمتی آمد و در نهایت این بازیکن در دقیقه ۴۶ جای خودش را به فرشاد فرجی داد.

حالا گفته می‌شود کپسول مفصلی کتف (شانه) سیامک نعمتی دچار پارگی شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1509776
ارسال نظر